BOOT Düsseldorf 2021 – odwołane!

Największe na świecie halowe targów łodzi – BOOT Düsseldorf – w tym roku się nie odbędą.

Wystawa pierwotnie miała odbyć się w styczniu. Jeszcze pod koniec 2020 roku została przełożona na 17-23 kwietnia 2021 r. z powodu rosnących wskaźników zakażeń COVID-19 w Niemczech. Jednak teraz organizatorzy podjęli decyzję o całkowitym odwołaniu tegorocznej edycji.

W piśmie do wystawców poinformowano z wielkim żalem, że „ze względu na utrzymujący się wysoki poziom infekcji oraz fakt, że koniec okresu lockdownu jest na razie niemożliwy do przewidzenia, wznowienie działalności targowej w Düsseldorfie na koniec kwietnia wydaje się nierealne. W związku z tym Messe Düsseldorf ponownie oceniło sytuację ze swoimi partnerami i podjęto decyzję o anulowaniu targów BOOT 2021 na wczesnym etapie – w interesie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich zaangażowanych osób”.

Decyzja ta na pewno nie była dla organizatorów łatwa, ponieważ przygotowania trwały od wielu miesięcy i wszystkim zależało nam na tym, aby branża jachtowa mogła spotkać się w kwietniu na BOOT.

To kolejna impreza wystawiennicza odwołana w ostatnich dniach. Wcześniej w tym tygodniu odwołano tegoroczne edycje Austrian Boat Show – BOOT Tulln (planowane na 4-7 marca) oraz Norwegian International Boat Show w Oslo (planowane na 17-21 marca).

W związku z odwołaniem tegorocznej edycji BOOT Düsseldorf, wręczenie nagród European Yacht of the Year oraz European Powerboat of the Year można było obejrzeć na kanale YouTube:

European Yacht of the Year 2021 – and the winners are… – YouTube

EUROPEAN POWERBOAT AWARD 2021 (EN) – YouTube

Zazwyczaj laureatów tych najbardziej prestiżowych nagród poznawaliśmy pierwszego dnia targów BOOT podczas uroczystej gali Flagship Night, ale w tym roku organizatorzy udostępnili wirtualną ceremonię szerokiej publiczności.

 

Data najbliższej edycji targów BOOT Düsseldorf  to 22-30 stycznia 2022 r.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter