Premiera Galeon 325 GTO z zupełnie nowej linii stoczni Galeon Yachts

Zgodnie z filozofią stoczni Galeon polegającą na kreowaniu trendów, a nie podążaniu za konkurencją, zespoły inżynierów i projektantów z Tony Castro Yacht Design zaprojektowały nową linię GTO. Galeon 325 GTO to bezkonkurencyjna nowość w ofercie stoczni Galeon. Jest to jednostka przełomowa, która swoją konstrukcją wpisuje się w ogólnoświatowy trend na szybkie i zarazem luksusowe jachty weekendowe napędzane silnikami zaburtowymi.

Charakterystyczne cechy, jakie można dostrzec już na samym początku – to szeroki dziób typu „Bow Rider”, w którego przestrzeń wkomponowano strefę wypoczynkową. Jednym z  jej elementów jest konwertowany i regulowany stół. Bogato zdobiona tapicerka wraz z podłokietnikami i uchwytami na kubki dodaje elegancji i podnosi komfort użytkowania. Do części wypoczynkowej na dziobie przechodzi się z kokpitu przez otwierane przeszklone przejście na lewej burcie z rozsuwanym dachem.  W kokpicie po lewej stronie znaleźć można szeroki wet bar, którego podstawowym wyposażeniem jest grill, zlew, lodówka oraz duże funkcjonalne schowki. Istnieje możliwość dowolnej konfiguracji na specjalne życzenie klienta. Jedną z dodatkowych i najczęściej wybieranych opcji jest kostkarka oraz wysuwany 32 calowy telewizor.

Sercem i najważniejszym miejscem na każdym jachcie jest jednak stanowisko sternika. Zostało ono wyposażone w najnowsze rozwiązania elektroniczne oraz systemy nawigacji i trymu. System kontroli posiada dokowanie przy pomocy joysticka oraz dodatkowy system wirtualnej kotwicy tzw. DPS.  Tego miejsca  sterować można nie tylko samym kierunkiem rejsu ale też  wielokolorowym oświetleniem pokładu, światłami podwodnymi czy systemem nagłośnieniem! Elementem dbającym o komfort i bezpieczeństwo sternika oraz pilota są sportowe fotele regulowane elektrycznie, oraz elektrycznie regulowana kolumna kierownicy. Dzięki temu każdy znajdzie dla siebie dogodną pozycję ułatwiającą sterowanie i cumowanie jachtem. W kokpicie znajduje się również część salonowa składająca się z wygodnych a jednocześnie eleganckich kanap z podłokietnikami oraz szeroka 4 osobowa sofa z konwertowanym oparciem wraz z demontowanym i regulowanym stolikiem.

Sam kokpit występuje w kilku wersjach wyposażenia. Opcjonalnie można zamówić nad silnikami rufową platformę do zażywania kąpieli słonecznych a dla miłośników wędkowania pakiet zawierający basen na żywą przynętę oraz schowki do przechowywania połowu. W części rufowej na lewej burcie zaprojektowano opuszczany balkon, który znacznie powiększa przestrzeń tworząc tym samym dodatkowe miejsce do wypoczynku i zabawy na wodzie. Rozwiązanie to jest bardzo popularne i cenione zwłaszcza wśród dużych jednostek Galeon.
Konstrukcja pokładu oraz nadbudówki typu Hard Top został wykonany z włókna węglowego, co w znacznym stopniu pozwoliło zmniejszyć masę łodzi oraz jednocześnie zwiększyć sztywność kadłuba. Umożliwiło to również konstruktorom na zamontowanie w części dziobowej pasa burtowego dwóch dużych świetlików, które dodatkowo, pozwalają na obserwację tafli z poziomu kanapy. W samym wnętrzu jachtu znajdziemy na dziobie przestrzeń wypoczynkową wraz z 32 calowym TV, którą w łatwy i szybki sposób można przekształcić w dodatkowe miejsca noclegowe. W części rufowej znajduje się luksusowa przestrzeń sypialniana zaś na prawej burcie w pełni wyposażona w prysznic i elektryczną toaletę  komfortowa łazienka.  Na specjalne życzenie klienta, wszystkie pomieszczenia mogą być klimatyzowane lub ogrzewane.  Systemy główne takie jak: zbiorniki paliwa, pompy, generator czy opcjonalnie montowany system stabilizacji jachtu schowano w pomieszczeniu technicznym znajdują się pod pokładem rufowym.

325 GTO może być napędzany parą silników zaburtowych o mocy zalecanej od 300 do 400 KM.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter