Targi w Cannes odbędą się zgodnie z planem

Organizatorzy Cannes Yachting Festival 2020 potwierdzili, że pokaz odbędzie się zgodnie z planem w dniach 8-13 września, ponownie równolegle w dwóch lokalizacjach: Vieux Port (łodzie motorowe) oraz Port Canto (jednostki żaglowe).

W specjalnym oświadczeniu dla mediów przekazali, że celem jest otwarcie tegorocznej edycji targów w taki sposób, aby wydarzenie odbyło się w najlepszych możliwych warunkach i przy pełnym poszanowaniu ochrony zdrowia wystawców i zwiedzających.

Oprócz codziennej dezynfekcji obiektów, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów, przez które przechodzą odwiedzający, będą wprowadzone m.in. zmiany w organizacji kolejek do wejścia dla gości oraz system liczenia i regulacji przepływu osób. Organizatorzy mają zapewnić dla wszystkich środki do dezynfekcji rąk, ponadto będzie obowiązek noszenia masek ochronnych. Planowane jest również ulepszenie oznakowanie i nowa strefa gastronomiczna.

Organizatorzy twierdzą, że w pełni przestrzegając nowych zaleceń wprowadzonych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się SARS-Cov-2 i uczestnicząc w pracach Unimev, międzynarodowej federacji przemysłu targowego, są w stanie przygotować bezpieczną imprezę i to pomimo szczególnie rygorystycznych środków bezpieczeństwa we Francji

Taki raport będzie przedłożony rządowi francuskiemu. I choć do imprezy są jeszcze blisko cztery miesiące i wiele jest jeszcze do zrobienia, to oświadczenie organizatorów Cannes Yachting Festival 2020 jest światełkiem w tunelu dla innych organizatorów targów jachtowych i nadzieją dla przemysłu jachtowego na świecie na szybszy powrót do obrotów produkcyjnych sprzed wybuchu epidemii.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter