zapowiedź – 3 edycja Śląskich Targów WIATR i WODA

3 edycja Śląskich Targów WIATR i WODA w Katowicach odbędzie się w dniach 12-14 października br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, przy placu Sławika i Antalla 1 w Katowicach. Miastem Współgospodarzem Targów są Katowice, organizatorem spółka YACHT EXPO, organizatorem wykonawczym Murator EXPO.

Ponad 100 wystawców zaprezentuje podczas tegorocznej edycji targów bogatą ofertę łodzi, jachtów oraz nowoczesnego sprzętu do uprawiania sportu i rekreacji na wodzie. Wśród wystawców będą m.in. Balt Yacht, Delphia Yachts, Mazuria, Northman, PARKER Poland a także magazyny „Wiatr” i „Żagle”. Redakcja tego drugiego pisma wręczy w Katowicach Gwoździe Śląskich Targów WIATR i WODA – prestiżowe nagrody przyznawane produktom wyróżniającym się na Targach innowacyjnością, designem, jakością wykonania i funkcjonalnością, a także ogłosi nominacje w Konkursie „Jachtowy Produkt Roku”, organizowanym pod patronatem firmy KOTNIZ.

Śląskie Targi WIATR i WODA to obok bogatej ekspozycji wystawców, także interesujący program wydarzeń towarzyszących: m.in. spotkanie anonsujące wyprawę kajakową „OLENIOK 2019” śladami Aleksandra Czekanowskiego, rozmowa z Krystianem Szypką o bezpieczeństwie uczestników morskich regat. Ponadto, Rafał Moszczyński opowie o przygotowaniach do samotnej wyprawy non stop dookoła świata a Szymon Kuczyński o samotnym rejsie non stop dookoła świata i o wokółziemskiej wyprawie Joanny Pajkowskiej wokół trzech groźnych Przylądków. Maciej Cylupa, organizator i pomysłodawca CARBONÓW, zaprezentuje laureatów pierwszej edycji Śląskich Nagród Żeglarskich. Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Radomskim – kapitanem legendarnego jachtu „Czarny Diament”, laureatem CARBONÓW 2018 i kapitanem Arkadiuszem Wąsikiem z Fundacji „Czarny Diament” oraz na rozmowę z Kapitanem Krzysztofem Baranowskim o żegludze oceanicznej.

Śląskim Targom Wiatr i Woda po raz drugi towarzyszyć będzie Marine Industry Forum (12-13 października), które jest jedynym w Polsce wydarzeniem B2B dla branży przemysłu jachtowego. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są innowacyjne autonomiczne jednostki pływające, nowy trend na światowym rynku, zarówno w segmencie komercyjnym, jak i wojskowym. Podczas spotkań i panelu dyskusyjnego, goście z kraju i zagranicy przybliżą uczestnikom ideę bezzałogowych jednostek oraz postarają się odpowiedzieć na pytanie czy polski przemysł jachtowy jest gotowy do produkcji jednostek bezzałogowych. Ponadto, eksperci rozmawiać będą o najnowocześniejszych napędach hybrydowych, panelach fotowoltaicznych oraz innowacyjnych napędach elektrycznych w żeglarstwie.

Serdecznie zapraszamy!

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter