Zapowiedź Forum Gospodarki Morskiej 2021

W dniach 7-8 października w Gdyni odbędzie się jubileuszowa edycja Forum Gospodarki Morskiej.

Już po raz 20. eksperci branży morskiej spotkają się by dyskutować o kierunkach rozwoju, zagrożeniach i potencjale polskiej gospodarki morskiej. Organizatorzy Forum, jednego z najważniejszych wydarzeń tego typu w kraju, zapraszają do udziału w panelach dyskusyjnych, obejmujących najaktualniejsze trendy i wyzwania, jakie stawia dzisiaj globalna gospodarka.

Przemysł Stoczniowy, Porty i Logistyka, Biznes w Żeglarstwie, Shipping oraz Offshore Wind – pod takimi hasłami będą się odbywały tegoroczne dyskusje, prowadzone w Gdyni. Zagadnienia, przypisane poszczególnym panelom, pozwolą na szerszą analizę możliwości, które stawiają przed polskimi przedsiębiorstwami sektora morskiego dynamicznie zmieniające się światowe trendy oraz ich tło geopolityczne. Perspektywa zawirowań, związanych z sytuacją pandemiczną na świecie – to między innymi z tym globalna, ale także polska gospodarka morska, będą musiały sobie poradzić w najbliższym czasie. Podjęcie tych kwestii podczas tegorocznego Forum Gospodarki Morskiej Gdynia ma być impulsem do szerokiej dyskusji wskazującej optymalne kierunki rozwoju sektora gospodarki morskiej w Polsce.

Strategicznym celem Forum Gospodarki Morskiej jest wskazanie rozwiązań dla zdecydowanego otwarcia polskiej gospodarki morskiej na światową rewolucję cyfrową i ułatwienie polskim firmom wejścia w rozwój technologii 4.0 niezbędnych do skutecznego konkurowania na rynkach zagranicznych.

Jednym z najważniejszych walorów Forum jest to, że jest przygotowywane w ścisłej współpracy zarówno z teoretykami, jak i praktykami branży morskiej, w tym ze środowiskiem morskim, instytucjami akademickimi oraz licznymi partnerami biznesowymi. Zaproszeni goście specjalni, a także liderzy poszczególnych paneli, zapewnią wysoki merytoryczny poziom prowadzonych debat. Tegoroczne Forum to ponad 30 prelegentów, a wśród nich przedstawiciele wszystkich największych portów w Polsce, zarządzający i właściciele przedsiębiorstw branży morskiej z Polski i z krajów europejskich. Wśród panelistów będą m.in. Quanhai Li – prezydent World Sailing, Sebastian Nietupski – prezes Polskie Jachty – Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, Tomasz Chamera – prezes Polskiego Związku Żeglarskiego, Sławomir Kalicki – konsul honorowy Malty i prezes Inter Marine Group, Marek Łucyk – wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, Magdalena Zmitrowicz – wiceprezes Bank Pekao S.A., Jeroen Van Der Toolen – dyrektor zarządzający Ghelamco oraz Bogusław Witkowski – prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Forum odbędzie się w dniach 7-8 października 2021 roku, w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98. Udział w Forum jest bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie:

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia – Forum Gospodarki Morskiej Gdynia | Szanse i wyzwania dla gospodarki morskiej

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter