Zapowiedź akcji Zostań Wodniakiem 2022

Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY po raz trzeci przygotowała akcję społeczną #ZostańWodniakiem, skierowaną do osób, które dotąd nie uprawiały sportów wodnych.

Akcja ma na celu umożliwić uczestnikom bezkosztowe zapoznanie się z jachtingiem. W tym roku zorganizowanych będzie 20 eventów w całej Polsce, podczas których przygotowano ponad 1000 miejsc na darmowych rejsach na pokładzie jachtów żaglowych lub łodzi motorowych (z profesjonalnymi sternikami).

W trakcie rejsu trwającego od 0,5 godz. do 2 godz., w zależności od jednostki pływającej oraz akwenu, uczestnicy zdobędą podstawowe informacje o budowie jachtów i bezpieczeństwie na wodzie, a być może także będą mieli okazję sterować jednostką. Wszystko po to by osoby biorące udział, które nigdy wcześniej nie miały możliwości uprawiania jachtingu, mogły przekonać się jak przyjemna jest to forma rekreacji, a przy tym osiągalna zarówno finansowo jak i pod względem umiejętności.

Wystarczy wejść na stronę www.zostanwodniakiem.pl, wybrać lokalizację i termin eventu, a następnie dogodną godzinę rejsu i zarejestrować udział. Po zakończonym rejsie każdy uczestnik otrzyma komplet podstawowych materiałów instruktażowych, dzięki którym z łatwością będzie mógł wykonać kolejny krok w kierunku stania się wodniakiem.

 

Harmonogram:

08.05 Warszawa-Zegrze (Białobrzegi) (jacht żaglowy, łódź motorowa)

13.05 Katowice (jacht żaglowy, łódź motorowa)

14.05 Gdańsk (jacht żaglowy, łódź motorowa, SUPy)

14.05 Węgorzewo (jacht żaglowy)

15.05 Węgorzewo (jacht żaglowy)

15.05 Mikołajki (łódź motorowa)

20.05 Warszawa-Zegrze (Białobrzegi) (jacht żaglowy, łódź motorowa)

20.05 Katowice (jacht żaglowy, łódź motorowa)

18.05 Kalisz (łódź motorowa, SUPy)

22.05 Wrocław (jacht żaglowy, łódź motorowa)

24.05 Rydzewo (jacht żaglowy)

24.05 Rydzewo (jacht żaglowy)

25.05 Szczecin (łódź motorowa)

29.05 Gdynia (jacht żaglowy, łódź motorowa)

04.06 Poznań (jacht żaglowy)

04.06 Warszawa (jacht żaglowy, łódź motorowa, statek)­­

04.06 Węgorzewo (jacht żaglowy)

05.06 Węgorzewo (jacht żaglowy)

04.06 Poznań (jacht żaglowy)

04.06 Warszawa (jacht żaglowy, łódź motorowa, statek)­­

 

Organizator akcji: Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty

Partnerzy akcji: Sztorm Grupa, Szkoła żeglarstwa Szekla, Szkoła żeglarstwa Morka, Yacht Klub Polski Szczecin, Akademia Nowe Żeglarstwo, HKŻ Odkrywca Kalisz, Stowarzyszenie Polacy Dookoła Świata, Jachttravel.pl, MasterJachting.pl, Hello Sailor, Warsaw by Boat, Twist Czarter, Żeglarstwo to Lekarstwo Dorota Dajkowska, Pro Air – Jacht2020, Fundacja Aktywnie i Zdrowo

Więcej na: www.zostanwodniakiem.pl

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter