Zapowiedź 3. edycji POLBOAT YACHTING FESTIVAL – 21-24.07.2022

Najpiękniejsze jachty żaglowe, luksusowe łodzie motorowe, houseboaty i skutery ponownie można będzie oglądać w jednej z najnowocześniejszych przystani jachtowych w Polsce, w Marina Yacht Park w Gdyni.

Polska jest europejską potęgą i światowym wiceliderem w budowie jachtów i łodzi, wielokrotnie nagradzanych za jakość i innowacyjność. POLBOAT YACHTING FESTIVAL to wyjątkowa okazja dla polskich producentów i dystrybutorów jednostek pływających do prezentacji aktualnej oferty przemysłu jachtowego.

Podczas tegorocznej imprezy zobaczymy jachty i łodzie z czołowych polskich stoczni (udział zapowiedziały  m.in.: Sunreef Yachts, Galeon Yachts, Northman, Delphia, Balt Yacht, Parker Poland, La Mare Houseboats, Pro Air – Jacht 2020) oraz prestiżowe zagraniczne marki, z których wiele produkowanych jest w Polsce. Na gdyńskiej wystawie ponownie będzie okazja obejrzeć kilka ciekawych premier.

Ponadto w namiotach wystawienniczych ustawionych na nadbrzeżu obecni będą przedstawiciele firm oferujących różnorodne akcesoria żeglarskie i sprzęt nawigacyjny.

Główną ideą przyświecającą organizacji POLBOAT YACHTING FESTIVAL jest promocja sportów wodnych oraz umożliwienie obecnym i przyszłym amatorom wodnej rekreacji oceny walorów jachtów żaglowych, łodzi motorowych oraz sprzętu sportowego w ich naturalnym środowisku – na wodzie.

Wizyta na POLBOAT YACHTING FESTIVAL, to dla odwiedzających także okazja do udziału w spotkaniach ze znakomitymi żeglarzami i zdobycia przydatnych informacji. Organizatorzy szczególnie zapraszają wszystkich, którzy dopiero chcieliby odkryć nową pasję i dołączyć do tysięcy osób spędzających czas na wodzie, do odbycia bezpłatnego rejsu jachtem żaglowym lub jednostką motorową i bliższego kontaktu z tą przyjemną formą rekreacji. Działanie to organizowane na POLBOAT YACHTING FESTIVAL w ramach akcji społecznej #zostanwodniakiem da możliwość zdobycia wstępnej edukacji oraz otrzymania kompleksowej informacji jak zacząć swoją przygodę na wodzie.

Ponadto w trakcie POLBOAT YACHTING FESTIVAL planowany jest bankiet w hotelu Marriott z wręczeniem Gdynia Polboat Awards, koncert muzyczny live oraz pokazy we flyboardingu.

W czasie trwania POLBOAT YACHTING FESTIVAL miłośnicy żeglarstwa sportowego będą mieli także okazję obserwować zmagania w największej i jednej z najważniejszych imprez regatowych w Polsce – Gdynia Sailing Days. Impreza rozpoczyna się już 8 lipca i potrwa do 24 lipca 2022 r.

POLBOAT YACHTING FESTIVAL cieszy się niezwykłą popularnością w mediach polskich i zagranicznych. Zeszłoroczne podsumowanie eventu ukazało się w kilkudziesięciu publikacjach online oraz drukowanych, jak również w social mediach. W 2022 roku, oprócz rodzimych dziennikarzy spodziewamy się najważniejszych dziennikarzy branżowych z całego świata, w ramach misji przyjazdowej organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Więcej na stronie: Polboat Yachting Festival

Organizatorem POLBOAT YACHTING FESTIVAL jest Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty, Partnerami wydarzenia są: Marina Yacht Park, Polski Związek Żeglarski i Miasto Gdynia – żeglarska stolica Polski.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter