Wizyty w stoczniach w ramach projektu Blue Generation

European Boating Industry, którego członkiem jest POLBOAT, jest zaangażowany w projekt Blue Generaton, którego celem jest zainteresowanie i zainspirowanie młodych ludzi w wieku od 15 do 29 lat do podjęcia pracy w sektorach Niebieskiej Gospodarki w Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Polsce.

W ramach projektu Blue Generation organizowane są spotkania informacyjne dotyczące możliwości podjęcia zatrudnienia. Osobom zainteresowanym oferowane są bezpłatne spotkania z doradcą zawodowym, a także udział w zagranicznych wyjazdach, w czasie których młodzież może zobaczyć, jak wygląda praca w siedmiu sektorach Niebieskiej Gospodarki, którymi są: turystyka nadmorska, akwakultura, energia oceaniczna, biotechnologia morska, transport morski, rybołówstwo oraz budownictwo okrętowe.

POLBOAT wraz z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego, która zajmuje się projektem Blue Generation w Polsce, zorganizował w terminie 23-24 listopada 2021 r. wizytę studyjną grupy kilkunastu osób w stoczniach Galeon Yachts oraz Sunreef. Uczestnicy projektu Blue Generation mieli wyjątkową okazję zobaczyć z bliska jak funkcjonują poszczególne działy tych, jednych z najnowocześniejszych w Europie, zakładów produkujących luksusowe jachty motorowe i katamarany. Dziękujemy wszystkim osobom ze strony Galeon i Sunreef, zaangażowanym w przygotowanie wizyty, za gościnność i profesjonalizm.

Projekt Blue Generation rozpoczął się w 2018, a zakończy się w 2022 roku. Na samym początku uruchomiona została bezpłatna platforma z ofertami pracy i szkoleń w sektorach Niebieskiej Gospodarki w krajach Unii Europejskiej.  Przewiduje się, że dzięki akcjom promocyjnym projekt dotrze do 39 tyś. młodych ludzi, z których przynajmniej 2 tyś. podejmie zatrudnienie lub szkolenie w sektorach Niebieskiej Gospodarki.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter