Wizyta studentów PG w stoczniach

W piątek 26 listopada studenci pierwszego roku nowego (i jednego z najchętniej wybieranych) kierunku na Politechnice Gdańskiej – Projektowanie i budowa jachtów oraz trzeciego roku Oceanotechniki odwiedzili dwie stocznie w Ostródzie – Ostróda Yacht i Model Art, produkujące najwyższej klasy łodzie motorowe, wielokrotnie nagradzane na najbardziej prestiżowych konkursach na świecie.

Podczas wizyty studenci dowiedzieli się, jak powstają jednostki – od projektu, przez sam montaż, stolarkę, po ich foliowanie, tuż przed trafieniem do klientów. A wszystko to z ogromną precyzją, dbałością o najmniejszy szczegół. Uczestnicy zwiedzali stocznie podzieleni na mniejsze grupy, stosując się do obostrzeń. Studenci obejrzeli między innymi hale laminatów, montażu czy stolarnie w obu stoczniach.

Wizyta studyjna była możliwa dzięki współpracy Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa z Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty.

Współpraca z firmami i organizacjami reprezentującymi tak wysoki poziom techniczny to jeden z trzech zasadniczych elementów kształcenia. Oprócz realizowanych w ramach programu studiów: wykładów, ćwiczeń i laboratoriów, samodzielnej pracy przy projektach studenckich, to właśnie współpraca z firmami w ramach praktyk i staży jest niezwykle cenna.

 

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter