Webinarium EBI: Life Cycle Assessment

Zapraszamy do udziału w webinarium European Boating Industry na temat: Life Cycle Assessment – Zrozumienie cyklu życia produktów przemysłu jachtowego: prezentacja MarineShift360 i Composite EcoCalculator

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 9 listopada 2021 r., w godz.16:00–17:15 i jest darmowe dla członków POLBOAT.

Szacowanie cyklu życia to unikalne podejście do pomiaru i oceny wpływu produktu na środowisko w całym cyklu życia („od kołyski do grobu”).

Biorąc pod uwagę obecne trendy zmierzające do zmniejszenia wpływu na środowisko w branży łodzi rekreacyjnych, EBI organizuje seminaria internetowe aby zaprezentować sektorowi najnowsze rozwiązania. Pierwsze webinarium poświęcone Life Cycle Assessment (LCA) skupi się na jednym z najbardziej obiecujących narzędzi w fazie rozwoju, MarineShift360. Jego celem jest pomoc branży w pełnym zrozumieniu wpływu jej produktów na środowisko i przejściu z gospodarki liniowej na gospodarkę o obiegu zamkniętym. MarineShift360 to specjalnie zaprojektowane narzędzie LCA, które umożliwia użytkownikowi ocenę oraz porównywanie materiałów i procesów, badanie alternatyw i napędzanie innowacji, aby umożliwić dokonywanie świadomych, zrównoważonych pod względem środowiskowym i ekonomicznym wyborów.

Podczas webinarium usłyszymy także na temat EcoCalculatora dla sektora kompozytów. Opracowany przez European Composites Industry Association oblicza wpływ na środowisko produktów kompozytowych, jednego z kluczowych materiałów w branży łodzi.

Aby się zarejestrować, kliknij TUTAJ.

Agenda:

16:00 – 16:05                  Welcome/Introduction

Philip Easthill, EBI

16:05 – 16:15                   What is Life Cycle Assessment (LCA)?

Craig Simmons, Chief Technology Officer at Anthesis Group, LCA expert & Software Developer Consultant, MarineShift360

16:15 – 16:25                   Why is LCA important for the marine sector?

Michel Marie, LCA & Database Expert Consultant for MarineShift360

16:25 – 16:40                      A review of MarineShift360 – a customized LCA tool developed by and for the marine sector

Jill Savery, Sustainability Director at 11th Hour Racing

Michel Marie, LCA & Database Expert Consultant for MarineShift360

16:40 – 16:50                 Presentation of EcoCalculator

Ben Drogt, Managing Director at European Composites Industry Association

16:50 – 17:15                   Audience questions

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter