Relacja z DUBAI INTERNATIONAL BOAT SHOW 2019

W dniach 26 lutego – 2 marca 2019 r. odbyła się 27. edycja Dubai International Boat Show (DIBS). Tegoroczna impreza nie była zbyt spektakularna, ze względu na trudną sytuację gospodarczą wynikającą z przedłużającego się konfliktu z Katarem i drobnej zapaści na lokalnym rynku nieruchomości. Prognozuje się, że obecny stan potrwa mniej więcej do połowy 2021 roku.

Na wystawie było łącznie ok. 100 jednostek (organizatorzy w oficjalnym podsumowaniu podają liczbę 450), w tym cztery jachty żaglowe. Odwiedzający mieli możliwość poznać zarówno czołowe światowe marki jak Princess, Azimuth, Dufour czy Jeanneau jak i lokalne stocznie Al Falasi Marine, Al Mazrooei Boats czy Ocean Boats. Najwięcej osób przyciągały luksusowe katamarany i super jachty, ale popularnością cieszyły się także mniejsze łodzie motorowe jak Bayliner czy Axopar. Tegoroczna edycja ujawniła rosnące zainteresowanie przyjaznymi dla środowiska łodziami i układami napędowymi. Debiutem na targach był Nomad 65 SUV ze stoczni Gulf Craft, który ma możliwość skorzystania w pełni z energii słonecznej – jedna z kilku ekologicznych inicjatyw zaprezentowanych podczas pięciodniowego pokazu. Zgodnie z najnowszymi trendami można było również obejrzeć jednostkę ENATA Foiler – 31-stopowy, otwartopokładowy jacht motorowy z hydrofilami, zbudowany przez firmę ENATA z Emiratów Arabskich specjalizującą się w nowych technologiach.

Z Polskich wystawców na targach w Dubaju można było spotkać stocznię Sunreef Yachts prezentującą 40 Open Sunreef Power Diamond Limited Edition, stocznię D-Boat z ich motorówką Diamond 550 (w przygotowanej specjalnie na Dubaj wersji w kolorze białym) oraz Nomadream (bez houseboata, tylko ze stoiskiem informacyjnym). Dodatkowo marki Galeon i Parker Poland były reprezentowane przez ich dealera na rynek Bliskiego Wschodu – firmę Royal Yachting.

Ponadto na targach w Dubaju, już po raz drugi z rzędu, w ramach programu Brand (Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki) Polska Agencja Inwestycji i Handlu zorganizowała polskie stoisko narodowe, obsługiwane merytorycznie przez Polboat.

Tegoroczna edycja Dubai International Boat Show ponownie została zorganizowana w dzielnicy Jumeirah (Dubai Canal Station), ale organizatorzy zapowiadają od przyszłego roku przeniesienie lokalizacji imprezy z powrotem do Dubai Marina, co powinno poprawić frekwencję wśród odwiedzających.

 

 

 

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter