Relacja z targów METS 2022

W dniach 15-17 listopada 2022 r. w Amsterdamie odbyły się targi Marine Equipment Trade Show .

Największa na świecie wystawa materiałów, technologii oraz elementów wyposażenia jachtów i łodzi ponownie ożyła i wypełniła się tysiącami profesjonalistów z branży z całego świata.

Podczas METSTRADE 2022 zaprezentowało się łącznie 1400 wystawców (6175 pracowników) z 49 krajów w 10 halach w Amsterdam RAI.

Według danych od organizatorów łącznie METS przez trzy dni odwiedziło 17.417 unikalnych odwiedzających ze 126 państw z czego 23% to były osoby w przedziale wiekowym 18-35 lat).

Tradycyjnie w trakcie targów wręczone zostały nagrody za innowacyjne produkty DAME Awards, a także statuetki dla producentów jednostek pływających – Boat Builders Awards.

Polscy wystawcy po raz szósty w historii tej najważniejszej na świecie imprezy dla profesjonalistów stworzyli Polski Pawilon i prezentowali swoje produkty oraz usługi w jednej lokalizacji, pod biało-czerwoną flagą.

Podczas METSTRADE 2022, w Polskim Pawilonie wystawiały się następujące firmy:

– Adriatica

– Aqua Vendo

– BWP Skórkiewicz

– Demex

– Janmor

– Kotniz

Ponadto Ministerstwo Rozwoju i Technologii w ramach programu wsparcia BRAND przygotowało 30 metrowe stoisko informacyjne, obsługiwane przez POLBOAT.

Na stoisku dostępna była najnowsza wersja katalogu POLBOAT – Boating Industry in Poland. Oprócz tego firmy miały możliwość ekspozycji swoich materiałów promocyjnych (ulotki, katalogi), wyświetlania filmów reklamowych czy korzystania z przestrzeni do własnych potrzeb, na przykład do umawiania spotkań z zagranicznymi kontrahentami.

POLBOAT, poza obsługą stoiska informacyjnego, był również wykonawcą misji gospodarczej dla 20 polskich przedsiębiorców. Uczestnicy misji mieli możliwość uczestniczenia w ekskluzywnych wydarzeniach: Breakfast Briefing i wręczenie DAME Awards, zwiedzanie showroom firmy Vetus oraz w spotkaniach z zagranicznymi kontrahentami.

Tradycyjnie pierwszego dnia targów odbył się Polish Cocktail Reception, w którym oprócz licznych przedstawicieli polskiej branży jachtowej udział wziął Pan Maciej Bernatowicz – Radca ds. ekonomicznych Ambasady RP w Królestwie Niderlandów.

W trakcie METS 2022 Prezes Sebastian Nietupski wraz z dyrektorem targów METS Nielsem Klarenbeek ustalili lokalizację Polskiego Pawilonu podczas METS 2023 – w hali 5, pomiędzy pawilonami Francji i Słowenii.

W 2023 roku METS odbędzie się od środy 15 do piątku 17 listopada. To istotna zmiana, ponieważ od czasu swojego powstania w 1988 roku pokaz odbywał się zawsze od wtorku do czwartku. Organizatorzy zapewniają, że to jednorazowa zmiana spowodowana dużą ilością planowanych imprez w halach RAI na jesieni 2023 i w następnych latach impreza ma wrócić to cyklu wtorek-czwartek.

 

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter