Relacja z targów METS 2021

W dniach 16-18 listopada b.r. w Amsterdamie odbyły się targi Marine Equipment Trade Show – największa na świecie wystawa materiałów, technologii oraz elementów wyposażenia jachtów i łodzi.

W tym roku do samego końca nie było pewne czy impreza w ogóle się odbędzie. Jeszcze na trzy dni przed rozpoczęciem wydarzenia, w dniu 12.11, w związku z rosnącą ilością zachorowań na Covid-19, rząd Holandii wprowadził tzw. „łagodny” lockdown i choć organizatorzy od początku podkreślali, że te restrykcje w niewielkim stopniu dotkną samą imprezę, część wystawców, zwłaszcza z Włoch, w ostatniej chwili wycofała się.

Finalnie jednak targi odbyły się i trzeba podkreślić, że cieszyły się dużym powodzeniem. Według danych od organizatorów łącznie było 1105 wystawców z 44 krajów, a METS przez trzy dni odwiedziło 8459 unikalnych odwiedzających z 63 państw, z czego jedna czwarta to były osoby w wieku 18-35 lat.

Podczas tegorocznej edycji została uruchomiona platforma wirtualna METSTRADE CONNECT, niezwykle pomocna do nawiązywania kontaktów biznesowych, oraz telewizja METSTRADE TV, która dostarczyła aż dziewięć godzin wysokiej jakości prezentacji na żywo i debat, obejmujących wiele kluczowych kwestii rynkowych, technicznych i środowiskowych, z udziałem czołowych liderów branży i komentatorów. Dostęp do obu narzędzi był darmowy dla wszystkich osób zarejestrowanych na METS.

Tradycyjnie w trakcie targów wręczone zostały nagrody za innowacyjne produkty DAME Awards, a także statuetki dla producentów jednostek pływających Boat Builders Awards. W tym drugim konkursie jednym z laureatów został Sunreef Yachts.

Polscy wystawcy po raz piąty w historii tej najważniejszej na świecie imprezy dla profesjonalistów stworzyli Polski Pawilon i prezentowali swoje produkty oraz usługi w jednej lokalizacji, pod biało-czerwoną flagą.

Podczas METSTRADE 2021, w Polskim Pawilonie wystawiały się następujące firmy:

– Aqua Vendo

– Balt Yacht

– BWP Skórkiewicz

– Demex

– Janmor

– Kotniz

– Marine Works

– Sea Line/Troton

Ponadto Ministerstwo Rozwoju i Technologii w ramach programu wsparcia BRAND przygotowało 84 metrowe stoisko informacyjne, obsługiwane przez POLBOAT. Na stoisku dostępna była najnowsza wersja katalogu POLBOAT – Boating Industry in Poland. Oprócz tego firmy miały możliwość ekspozycji swoich materiałów promocyjnych (ulotki, katalogi), wyświetlania filmów reklamowych czy korzystania z przestrzeni do własnych potrzeb, na przykład do umawiania spotkań z zagranicznymi kontrahentami.

Poza Polskim Pawilonem na METS dodatkowo były inni wystawcy z Polski: Anmur, BTH Homes, Dynacook, E-tech Drives, Klunder engineering, Woma Knajdek Meble oraz Yacht Concept.

POLBOAT, poza obsługą stoiska informacyjnego, był również wykonawcą misji gospodarczej dla 20 polskich przedsiębiorców. Uczestnicy misji mieli możliwość uczestniczenia w ekskluzywnych wydarzeniach: Breakfast Breiefing i wręczenie DAME Awards oraz spotkaniach z zagranicznzymi kontrahentami oraz wyjątkowymi osobami wśród których byli m.in. Niels Klarenbeek – Dyrektor METSTRADE, Jeroen van der Heuvel – Dyrektor HISWA-RECRON, Patrick Hemp – Dyrektor Komisji technicznej ICOMIA i członek jury DAME Awards, Carlos Sanlorenzo – Wiceprezydent European Boating Industry.

Tradycyjnie pierwszego dnia targów odbył się Polish Cocktail Reception, w którym oprócz przedstawicieli polskiej branży jachtowej udział wzięli Pan Ambasador RP w Holandii Marcin Czepelak oraz przedstawiciele Ambasady i Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Holandii.

METSTRADE 2022 odbędzie się w dniach 15-17 listopada w RAI Amsterdam.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter