Relacja z targów METS 2019

W dniach 19-21 listopada b.r. w Amsterdamie odbyła się 32. edycja Marine Equipment Trade Show – najważniejszej na świecie imprezy targowej, na której prezentują się producenci i dystrybutorzy osprzętu, wyposażenia oraz wszelkich usług związanych z procesem produkcji jachtów.

W tym roku swoją ofertę zaprezentowało ponad 1600 wystawców z całego świata. Wśród nich były oczywiście polskie firmy. Po raz czwarty prezentowały swoje produkty i usługi w jednej lokalizacji, pod biało-czerwoną flagą. W tym roku w skład Polskiego Pawilonu zlokalizowanego w hali nr 5 weszły: Adriatica, Bafesto/Seatec, Balt Yacht, BWP Skórkiewicz, Code Zero, Demex, Kotniz, Janmor, Sailing Machine oraz Troton/Sea-Line.

Ponadto Polska Agencja Inwestycji i Handlu w ramach realizowanego projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand” poddziałanie 3.3.2.zorganizowała narodowe stoisko polskie. W związku z tym, że PAIH nie jest organizacją branżową, a tylko reprezentanci branży mogą być wystawcami na tych targach, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY, współpracująca merytorycznie z PAIH przy realizacji programu BRAND, zrezygnowała z przysługującego jej osobnego stoiska, by wspólnie stworzyć atrakcyjne stoisko promujące polski przemysł jachtowy. Polscy przedsiębiorcy nie wystawiający się na METS mogli korzystać z przestrzeni tego stoiska dla swoich potrzeb (np. w celu umówienia spotkania ze swoimi kontrahentami), a także dystrybuować materiały promocyjne na specjalnych stojakach czy emitować filmy reklamowe. Dodatkowo na stoisku narodowym dystrybuowana była najnowsza edycja katalogu Polboat zawierającego rekordową ilość prezentacji naszych członków.

Pierwszego dnia targów Polski Pawilon na METS odwiedził Pan Marcin Czepelak – Ambasador RP w Holandii. Ponadto tradycyjnie już tego dnia na stoisku narodowym zorganizowano „polski cocktail”, na którym oprócz licznej grupy przedstawicieli polskiej branży pojawiło się sporo zagranicznych gości.

Tegoroczny METS można zdecydowanie uznać za udany. Imprezę tradycyjnie odwiedziło tysiące profesjonalistów z całego świata, w większości szefowie produkcji oraz zaopatrzeniowcy szukający nowych produktów i rozwiązań technologicznych.

Oprócz części wystawienniczej targom towarzyszył interesujący program obejmujący wykłady ekspertów branżowych oraz prezentacje innowacyjnych osiągnięć technologicznych a także ceremonie wręczenia nagród dla producentów osprzętu i stoczni. Wśród laureatów znalazła się stocznia Galeon ze Straszyna, która otrzymała główną nagrodę za konsekwentny rozwój firmy, w rezultacie którego stocznia zwiększyła swoją sprzedaż w 2019 roku o ponad 30%. Serdecznie gratulujemy!!!

 

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter