Relacja z Salone Nautico Venezia 2022

W dniach 28 maja – 5 czerwca odbyła się trzecia edycja Salone Nautico Venezia.

W tym roku miłośnicy jachtingu mogli obejrzeć 300 jachtów, w tym 240 na wodzie. Według danych organizatorów imprezę przez 9

intensywnych dni odwiedziło ponad 30 tysięcy osób. Oprócz wystawy jachtów w weneckim Arsenale, odwiedzający mogli wziąć udział w ponad 50 wydarzeniach kulturalnych i branżowych, z których większość poświęcona była tematowi zrównoważoneg

o rozwoju, zdrowiu morza oraz nowym elektrycznym i hybrydowym systemom napędowym.

Wydarzenie wsparł i nadał mu odpowiednią rangę rząd włoski i region Veneto. W oficjalnym otwarciu wziął udział Minister Administracji Publicznej Renato Brunetta, a oprócz niego Minister Rozwoju Gospodarczego Giancarlo Giorgetti, Minister Gospodarki i Finansów Daniele Franco, Gubernator Veneto Region Luca Zaia i Roberto Luongo oraz dyrektor generalny Włoskiej Agencji Handlowej. Impreza odbyła się również w ścisłej współpracy z włoską marynarką wojenną, która udostępniła teren Arsenału Wenecji. Targi Salone Nautico Venezia po raz kolejny zostały zorganizowane zgodnie z systemem zrównoważonego zarządzania wydarzeniami, za co otrzymały certyfikat ISO 20121:2013 od RINA Spa.

W trzeciej edycji Salone Nautico Venezia entuzjastycznie wzięły udział trzy duże włoskie grupy: Ferretti Group, Azimut Benetti, Sanlorenzo oraz Sunseeker i Beneteau. Marka Wally zaprezentowała światową zapowiedź Wallytender58. Absolute zademonstrował wiarę w to wydarzenie, prezentując dużą część swojej produkcji, podobnie jak Sessa, Frauscher z produkcją hybrydową i wiele innych.

Z Polski na targach w Wenecji obecna była stocznia VTS ze Szczecina oraz Dobre Jachty, autoryzowany przedstawiciel marki Azimut Yachts.

Luigi Brugnaro, burmistrz Wenecji i organizator imprezy powiedział „To była ważna edycja, która ugruntowała wydarzenie w kalendarzu targów nautycznych i zachęciła nas do jeszcze lepszej pracy na kolejny rok”.  

Kolejna edycja odbędzie się w dniach 31 maja – 4 czerwca 2023 r.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter