Relacja z Miami International Boat Show 2023

W dniach 15-19 lutego odbyły się targi Discover Boating Miami International Boat Show, największa impreza branży jachtowej w Stanach Zjednoczonych USA i jedna z wiodących na świecie.

W tegorocznej edycji wystawiło się ponad 1,000 marek. Z Polski na Wystawie w Miami można było obejrzeć katamarany Sunreef oraz łodzie motorowe Galeon i Parker.

Dodatkowo Polska Agencja Inwestycji i Handlu, we współpracy z Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty, zorganizowała stoisko narodowe, gdzie swoje oferty promowało sześć rodzimych firm, członków POLBOAT.

Stoisko o powierzchni 46 m2, obsługiwane merytorycznie przez Sekretarza Generalnego POLBOAT, zlokalizowane było w centralnym miejscu targów i samego Miami – hali namiotowej w Marina Herald Plaza. Wśród firm, które wystawiały się w ramach stoiska były: AMPROS, MONGIRD YACHTS, PERLA YACHT GROUP, YACHTSMEN.EU, VIKO YACHTS oraz LAMDO YACHTS, stocznia z Giżycka, która podczas targów nawiązała relację z kontrahentem, co zaowocowało zawarciem kontraktu sprzedażowego.

W obliczu recesji na rynkach europejskich, zwłaszcza w segmencie mniejszych łodzi motorowych z silnikiem zaburtowym, których w Polsce co roku produkuje się kilkanaście tysięcy, niezwykle ważne jest wsparcie przedsiębiorców w poszukiwaniu nowych, atrakcyjnych rynków. Udział w jednej z największych i najważniejszych wystaw jachtowych na świecie, to duża szansa dla naszych firm do wejścia na bogaty i olbrzymi rynek amerykański.

Należą się ogromne podziękowania dla PAIH za doskonałą organizację stoiska i wsparcie polskiej branży jachtowej. Koordynujący projekt ze strony z Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w USA – Zofia Nojszewska i Michał Rzeźnik wykazali się pełnym profesjonalizmem, świetną organizacji pracy, dobrymi kontaktami biznesowymi i znajomością rynku amerykańskiego i znacznie przyczynili się do końcowego sukcesu. Warto wspomnieć, że na briefingu prasowym przygotowanym przez ZBH PAIH uczestniczyło kilkudziesięciu gości, w tym wielu zagranicznych dziennikarzy i kontrahentów. Liczymy na kontynuację tej inicjatywy w przyszłości.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter