Relacja z Biograd Boat Show 2023

W dniach 25-29 października 2023 r., w Biograd na Moru, odbyły się targi jachtowe Biograd Boat Show, które tradycyjnie kończą sezon żeglarski w Chorwacji.

To jedne z ważniejszych targów sektora jachtowego i łodzi w Europie Środkowej, które przyciąga wielu międzynarodowych gości i wystawców oraz jest największym miejscem spotkań chorwackiej branży żeglarskiej.

Tegoroczna edycja była już 25. odsłoną targów, a udział w niej wzięło ponad 400 wystawców, zaprezentowanych zostało 400 jednostek pływających, z czego 260 było na wodzie, a łączna liczba odwiedzających wyniosła 23 026.Pomimo ostrzeżeń o złej pogodzie i przelotnych opadów w piątkowy poranek, Wystawa zakończyła się pięknym słonecznym weekendem i elektryzującą atmosferą.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu we współpracy z POLBOAT zorganizowała stoisko polskie, na którym wystawiać się mogły polskie firmy, wybrane w drodze naboru. Udział w targach był bezpłatny., ale przedsiębiorcy musieli pokryć koszty logistyczne, tj. spedycji towarów i materiałów reklamowych, transportu, ubezpieczenia osób i produktów, noclegu, wyżywienia itp.

W ramach stoiska wystawiało się 6 firm, a z Członków POLBOAT obecni byli przedstawiciele Cavo Marine i Wave Catamarans.

Warto dodać, że na targach w Biogradzie obecnych było sporo jachtów i lodzi pochodzących z polskich stoczni m.in. jednostki Parker Poland, Nikhen Yachts, Cobra Yachts czy Virtue, nie wspominając o licznych zagranicznych markach jak Jeanneau czy Saxdor produkowanych w Polsce.

Kolejna – 26. edycja – Biograd Boat Show odbędzie się w dniach 23-27.10.2024 r.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter