Re_Open UK

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna prowadzi program Re_Open UK, którego celem jest pomoc polskim przedsiębiorcom w walce z negatywnymi skutkami brexitu i jest odpowiedzią na potrzeby sygnalizowane przez polskie firmy.

Dzięki rezerwie wielkości blisko pół miliarda złotych przedsiębiorcy mogą wzmocnić swoją obecność na rynkach zagranicznych, zdywersyfikować działalność poprzez nowe inwestycje, czy też przystosować się do nowych warunków wymiany handlowej z Wielką Brytanią, dzięki szkoleniom i doradztwu.

Re_Open_UK to szansa dla firm na odwrócenie negatywnych skutków bexitu. Unikalną wartością Programu jest możliwość składania wniosków, które będą łączyły zarówno zadania miękkie jak i inwestycyjne. Dofinansowania nawet do 100% kosztów kwalifikowanych.

 

Więcej informacji nt.  Re_Open UK można znaleźć pod linkiem: https://reopen.biz/, a regulamin konkursu i dokumenty programowe – w zakładce  https://reopen.biz/dokumenty/.

 

Aktualnie startują nabory wniosków na rekompensaty za utracone przychody z tytułu brexit z kolejnymi ułatwieniami w aplikowaniu o środki z programu. M.in. wystarczy udokumentować spadek obrotów w roku 2021 względem 2019 spowodowany brexitem. Do tego wniosek o dofinansowanie został uproszczony do minimum, obowiązuje 100% dofinansowania dla wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od wielkości (tylko pomoc de minimis), a wysokość kwoty ryczałtowej uzależniona od spadku obrotów z UK.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 7 kwietnia 2023. To jedyny nabór wniosków o udzielenie rekompensat pobrexitowych!.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć pod linkiem: Startują rekompensaty Re_Open UK z tytułu brexit (reopen.biz). Regulamin naboru można znaleźć pod adresem: Regulamin naboru wniosków

 

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna organizuje cotygodniowe (najczęściej w piątki) webinaria z ekspertami Re_Open UK nt. programu i obowiązujących procedur. Najbliższe odbędzie się 24.03.2023 r. (piątek) i będzie poświęcone poświęcony właśnie „BREXIToKOMPENSATOM”.

Rejestrować można się na stronie:  Microsoft Virtual Events Powered by Teams

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter