Praktyki studentów w firmach należących do POLBOAT

W nawiązaniu do współpracy naszej Izby z Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej przy projekcie „Inżynier przyszłości” ruszają zapisy na praktyki w firmach należących do POLBOAT.

Współpraca ta ma na celu z jednej strony zwiększenie kompetencji i wiedzy studentów w zakresie innowacji, przedsiębiorczości i komercjalizacji pomysłów opartych na wiedzy. Jest to możliwe poprzez zapoznanie się studentów z praktycznymi aspektami działalności firm, określeniem rzeczywistych problemów technicznych i sposobów radzenia sobie z nimi.

Z drugiej strony przedsiębiorstwa mają możliwość pozyskać nowe, rozwojowe pomysły wynikające z tematyki prac inżynierskich studentów, opartych na rzeczywistych problemach dających się zdefiniować przez specjalistów pracujących w firmach (firmy otrzymują pomoc w dziedzinach objętych programem studiów takich jak: analizy techniczne, marketing czy organizacja i zarządzanie).

Dodatkowym atutem dla firm jest nawiązanie kontaktu ze studentami, którzy będą mogli w przyszłości znaleźć zatrudnienie w danej firmie i wnieść pozytywny wkład jako pełnowartościowy pracownik z wiedzą.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter