Podsumowanie POLBOAT YACHTING FESTIVAL

Wystawa POLBOAT YACHTING FESTIVAL odbyła się w dniach 20-22 sierpnia 2020 r. Organizatorem była Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY. W roli lokalizacji Wystawy debiutowała Marina Yacht Park, nowoczesna przystań jachtowa znajdująca się w Basenie Prezydenta (przy wieżowcach Sea Towers), która na początku 2020 roku została wyróżniona w konkursie na najlepszą gdyńską inwestycję roku „Czas Gdyni”.

Oficjalne otwarcie odbyło się na 80-stopowej żaglowej jednostce Sunreef 80 Double Happiness i zgromadziło wielu gości honorowych, przedstawicieli władz miasta Gdynia i Urzędu Marszałkowskiego, przedstawicieli Polskiego Holdingu Nieruchomości (będącego właścicielem Marina Yacht Park), Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Polskiego Związku Żeglarskiego. Uroczystość poprowadził Sebastian Nietupski – Prezes POLBOAT. Były czerwone dywany, szampan i fantastyczna pogoda.

W gdyńskiej marinie można było podziwiać łącznie 42 jednostki, od luksusowych katamaranów i jachtów motorowych, po małe żaglówki, motorówki i skutery wodne. Oprócz Sunreef 80 Double Happiness, ostatniego dnia imprezy, można było podziwiać jeszcze 60-stopowy katamaran Sunreef z napędem elektrycznym a także 58-stopowy katamaran Sta Maria ze szczecińskiej stoczni Wave Catamarans. Poza tym po trzy jednostki wystawiły firmy: Galeon (w tym drugi co do wielkości jacht wystawy – Galeon 680 FLY), Delphia (w tym flagową jednostkę BluEscape 1200 FLY), Parker Poland (w tym najnowszy Parker 920 Explorer) i Viko Yachts. Poza tym można było podziwiać m.in. Northman 1200 w wersji z flybridge, Mongird 25 z włókna węglowego, Musica.71 z firmy Markos, houseboaty La Mare, Marim 808 od Mazuria, RIB’y z Techno Marine, skutery wodne SeaDoo prezentowane przez Taurus Sea Power oraz jachty żaglowe 2020 produkowane przez gdyńską firmę Pro-Air, która dodatkowo zorganizowała spotkanie z wybitnym żeglarzem Szymonem Kuczyńskim. Ponadto na wystawie obecne były prestiżowe zagraniczne brandy: Hanse, Saxdor, Bayliner, Flipper, Dufour, Bavaria, Grand Soleil, Invictus i Jeanneau.

Ze względu na Covid-19 wydarzenie miało charakter głównie wystawy jednostek pływających, lecz na nabrzeżu znalazło się także miejsce dla kilkunastu namiotów wystawców, gdzie można było zapoznać się z ich najnowszymi ofertami i odbyć spotkania biznesowe. Segment dostawców reprezentowali Airmech, Dirigo Coating (Imron Marine) oraz Marine Works. Organizowana zgodnie z zaleceniami GIS (maseczki/przyłbice, powszechnie dostępne środki do dezynfekcji, codzienny pomiar temperatur wszystkich uczestników, kontrolowany przepływ osób, utrzymywany dystans społeczny, telebim na którym prezentowane były jednostki i rozmowy z gośćmi specjalnymi żeby zapobiec gromadzeniu się uczestników) impreza nie była biletowana, ale możliwość wejścia na keje oraz ilość osób jednocześnie się na nich znajdujących, była ograniczona, a wstęp na jachty miały przede wszystkim osoby wcześniej zapisane na spotkania, a także goście zaproszeni przez wystawców i Partnerów wydarzenia.

Na pewno udało się osiągnąć podstawowy cel czyli zorganizować w odpowiedzialny sposób spotkanie dla branży, jakiego w tym roku z powodu pandemii nie można było stworzyć wcześniej. Również formuła wcześniejszych zapisów na spotkania sprawdziła się i na pewno będzie kontynuowana przy kolejnych edycjach. Zarejestrowano blisko 1000 osób – konkretnych klientów, zainteresowanych zakupem nowej łodzi, którym wystawcy mogli w tym roku poświęcić więcej czasu, żeby odpowiednio zaprezentować jednostki w ich naturalnym środowisku czyli na wodzie. W efekcie mamy informacje o dużej ilości podpisanych zamówień.

Kampania promocyjna zapewniła skuteczne dotarcie do wielotysięcznej publiczności. POLBOAT YACHTING FESTIVAL zapowiadała ogólnopolska intensywna kampania, prowadzona w godzinach największej oglądalności i słuchalności, na antenach m.in. telewizji TVN24, TVN Turbo, TVN Biznes i Świat, Eurosport, Canal +, Discovery, National Geographic. Ponadto reklama obejmowała Radio Gdańsk, prasę Dziennik Bałtycki, Nasze Miasto, Gazetę Wyborczą i portal Trojmiasto.pl. Informacje o wydarzeniu zamieściły również media branżowe – magazyn WIATR, Jachting, Jachting Motorowy, portale GospodarkaMorska.pl oraz Żeglarski.info. Dodatkowo na terenie Trójmiasta reklamy były umieszczone w środkach komunikacji miejskiej oraz nośnikach reklamy zewnętrznej udostępnionych przez Urząd Miasta. Zapowiedzi POLBOAT YACHTING FESTIVAL znalazły się także w mediach zagranicznych, w tym w IBI Magazine, najważniejszym piśmie branżowym na świecie. Ważnym kanałem promocji Targów były profile w mediach społecznościowych. Działania reklamowe na FB w ostatniej fazie przed Wystawą zagwarantowały dotarcie do blisko 100 000 użytkowników. W trakcie przygotowań stworzyliśmy osobną stronę internetową www.yachtingfestival.pl i profil FB dedykowany wydarzeniu.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji POLBOAT YACHTING FESTIVAL – 15-18.07. 2021 r.

 

Podziękowania

POLBOAT YACHTING FESTIVAL to niewątpliwie ogromny sukces branży i korzystając z okazji chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy się do tego przyczynili:

– Wystawcom

– Partnerom – Marina Yacht Park, Miasto Gdynia, PAIH, Marine Works, Kabar, Elcamp, Polska Grupa Caravaningowa, RR Security

– Patronom medialnym – Magazyn WIATR, Dziennik Bałtycki, Nasze Miasto, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl

– Odwiedzającym

Specjalne podziękowania: 

– Grzegorz Tuszyński GT Yachting Consulting – za pomoc techniczną i profesjonalną obsługę konferansjerską

– Seweryn Czarnocki White Shadow – za oprawę graficzną i obsługę foto

– firmom Marine Works, Pantaenius Polska oraz Dobre Jachty za zorganizowanie, z własnej inicjatywy i na własny koszt, spotkań dla wystawców, połączonych z miłym poczęstunkiem

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter