Relacja z targów METS 2018

W dniach 13-15 listopada b.r. w Amsterdamie odbyła się 31. edycja Marine Equipment Trade Show – najważniejszej na świecie imprezy targowej, na której prezentują się producenci i dystrybutorzy osprzętu, wyposażenia oraz wszelkich usług związanych z procesem produkcji jachtów.

W tym roku swoją ofertę zaprezentowało blisko 1600 wystawców z 50 różnych krajów. Wśród nich były oczywiście polskie firmy. Po raz trzeci prezentowały swoje produkty i usługi w jednej lokalizacji, pod biało-czerwoną flagą. W tym roku w skład Polskiego Pawilonu zlokalizowanego w hali nr 5 weszły firmy: Bafesto/Seatec, BWP Skórkiewicz, Demex oraz Kotniz, Janmor, Troton/Sea-Line, VTC Jachting, XDisc/Activesol. Przez wszystkie dni targów przedstawiciele polskich firm mieli mnóstwo pracy, prezentacji i spotkań, które miejmy nadzieję przełożą się na intratne kontrakty w niedalekiej przyszłości.

Ponadto podczas tegorocznej edycji METS, Polska Agencja Inwestycji i Handlu w ramach Branżowego Programu Wsparcia BRAND zorganizowała narodowe stoisko polskie. W związku z tym, że PAIH nie jest organizacją branżową, a tylko reprezentanci branży mogą być wystawcami na tych targach, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY, współpracująca merytorycznie z PAIH przy realizacji programu BRAND, zrezygnowała z przysługującego jej osobnego stoiska, by wspólnie stworzyć atrakcyjne stoisko promujące polski przemysł jachtowy. Przez cały okres targów udzielane były fachowe informacje polscy przedsiębiorcy nie wystawiający się na METS mogli korzystać z przestrzeni stoiska dla swoich potrzeb (np. w celu umówienia spotkania ze swoimi kontrahentami), a pozostałe firmy mogły zaznaczyć swoją obecność przynajmniej poprzez ekspozycję materiałów promocyjnych na specjalnych stojakach czy emisję filmów reklamowych. Dodatkowo na METS dystrybuowana była najnowsza edycja katalogu Polboat zawierającego rekordową ilość prezentacji członków Polboat.

Pierwszego dnia targów na stoisku narodowym zorganizowano briefing dla zagranicznych dziennikarzy oraz tradycyjny poczęstunek, na którym oprócz licznej grupy przedstawicieli polskiej branży pojawiło się sporo zagranicznych gości. Była to świetna okazja do integracji a także wymiany spostrzeżeń i poglądów. Rangę wydarzenia podkreśliła wizyta Ambasadora RP w Holandii Pana Marcina Czepelaka.

Oprócz firm polskich zlokalizowanych w Poslkim Pawilonie na targach swoje usługi prezentowały także Delphia Yachts, Star Investment/E-tech drives, Woma Knajdek Meble oraz Aquarius.

Tegoroczny METS można zdecydowanie uznać za udany. Oprócz części wystawienniczej targom towarzyszył interesujący program obejmujący wykłady ekspertów branżowych oraz prezentacje innowacyjnych osiągnięć technologicznych a także ceremonie wręczenia nagród dla producentów osprzętu i samych stoczni. Wśród laureatów tego ostatniego konkursu znalazła się stocznia Galeon ze Straszyna triumfując w kategorii Innowacyjne rozwiązania projektowe. Imprezę tradycyjnie odwiedziło tysiące profesjonalistów z całego świata, w większości szefowie produkcji oraz zaopatrzeniowcy szukający nowych produktów i rozwiązań technologicznych. Nie dziwi zatem fakt, że udział w przyszłorocznej edycji, jak podają organizatorzy, w tym momencie zadeklarowało już blisko 1100 firm z całego świata.

 

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter