EBI – The future of sustainable on-water propulsion

European Boating Industry, którego członkiem jest POLBOAT, opublikowało wyniki badania p.t.: „The future of sustainable on-water propulsion” przeprowadzonego wśród przedstawicieli branży żeglarskiej – producentów łodzi, producentów silników oraz stowarzyszeń branżowych i pasjonatów sportów wodnych. Zapytano ich o aktualne trendy zrównoważonego rozwoju w wywiadach osobistych i w ten sposób uzyskano wszechstronną ocenę ich stosunku do alternatywnych układów napędowych.

Badanie zostało zainicjowane przez renomowane targi sportów wodnych Boot Düsseldorf i opracowane we współpracy z European Boating Industry oraz ADAC/Niemiecki Automobilklub.

Celem badań było zebranie odpowiednich danych na temat potrzeb klientów końcowych. Na tej podstawie producenci mogą opracowywać produkty – łodzie i napędy – które odpowiadają ich potrzebom.

Podsumowując badanie, staje się jasne, że wodniacy wyraźnie popierają zrównoważony rozwój i są za wykorzystaniem alternatywnych napędów i paliw. Jednocześnie jednak są krytyczni wobec płacenia znacznie wyższej ceny lub niezadowoleni z aktualnych danych w zakresie zasięgu i bezpieczeństwa. Na tym etapie nie jest jeszcze widoczny wyraźny nacisk na dekarbonizację. Branża musi nadal rozwijać się z dalekowzrocznością i reagować na nowe żądania ze strony polityków, a co za tym idzie na oczekiwania klientów. Wszyscy gracze powinni współpracować na rzecz zrównoważonego przemysłu jachtowego i dążyć do kompleksowych rozwiązań.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter