Działania międzynarodowych organizacji branżowych wobec pandemii koronawirusa

European Boating Industry, organizacja do której należy POLBOAT, odbyła w dniu dzisiejszym rozmowy z Komisją Europejską ds. Transportu.

Najważniejsze wnioski są takie, że transport towarów, w tym łodzi, na terenie UE nie powinien być w żaden sposób ograniczony. Komisja Europejska wystosowała w tej kwestii szczegółowe zalecenia, które przesłała do właściwych ministerstw państw członkowskich. W razie jakichkolwiek trudności związanych z transportem lub odbiorami łodzi przez klientów, należy zgłosić to do POLBOAT, a my za pośrednictwem EBI, będziemy przekazywać informacje Komisji Europejskiej.

Dodatkowo rozmowy dotyczyły kwestii stopniowego odmrażania gospodarki, powrotu do produkcji i wznowienia działalności turystycznej, w której turystyka wodna może być jedną z pierwszych, która wznowi działalność, biorąc pod uwagę mniejsze ryzyko i sezonowość branży. Na tym najbardziej nam zależy i mam nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mogli przekazać Państwu jeszcze bardziej pozytywne i konkretne informacje. Aktualnie Komisja Europejska planuje przygotować ujednolicone wytyczne, które przedsiębiorstwa będą zobligowane przestrzegać.

Warto dodać, że również światowa federacja ICOMIA, której członkiem jest nasza Izba, pracuje równolegle nad wytycznymi dla marin.

Wszystko po to by zapewnić jak najszybszą możliwość działania firm oraz marin, przy jednoczesnym dbaniu o najważniejszy aspekt czyli zdrowie ludzkie.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter