Darmowy portal ofert pracy w ramach projektu BLUE GENERATION

W ramach projektu „Blue Generation”, wspieranego przez European Boating Industry, którego członkiem jest POLBOAT, uruchomiony został portal ofert pracy.

Blue Generation Job Platform https://bluegeneration.careers/  to miejsce, w którym przedsiębiorcy mogą umieszczać swoje ogłoszenia związane z poszukiwaniem pracowników, oferty szkoleń lub staży, a jednocześnie mogą tam znaleźć dokumenty aplikacyjne osób, które same poszukują pracy w obszarach Niebieskiej Gospodarki. 

Aby umieścić swoje ogłoszenie wystarczy rejestracja konta na platformie i umieszczenie ogłoszenia. Firmy za zamieszczenie ogłoszenia nie ponoszą żadnych kosztów, a realizatorzy projektu zajmować się będą promocją strony internetowej i wszystkich ogłoszeń w nich zamieszczonych.

Platforma jest realizowana i opłacana w ramach międzynarodowego projektu „Blue Generation” (https://bluegeneration.org/index.php/pl/) finansowanego z Funduszy Norweskich i EOG. Jej celem jest inspirowanie i angażowanie młodych ludzi w wieku od 15 do 29 lat do podjęcia pracy w jednym z obszarów na jakich działa Niebieska Gospodarka: turystyka przybrzeżna, akwakultura, energia oceaniczna, biotechnologia morska, budowa i konserwacja statków, gospodarstwa rybne i transport morski, jak również wszystkich dziedzin pokrewnych i blisko związanych z turystyką morską.

W projekcie The Blue Generation udział biorą eksperci z Niebieskiej Gospodarki oraz z organizacji działających dla młodych ludzi, którzy dzielą się wiedzą na temat potrzebnych umiejętności, ścieżek zawodowych, aktualnych ofert pracy oraz szkoleń. 

Z polskiej strony tematem zajmuje się Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Przedsiębiorczego, która w ramach projektu planuje realizować cykl spotkań promocyjnych w szkołach ponadgimnazjalnych, zawodowych, centrach nauki kształcenia dorosłych i innych instytucjach aby zachęcać młodych ludzi do podjęcia pracy w ramach Niebieskiej Gospodarki albo kształcić się dalej w tym zakresie. 

Flyer_BlueGeneration plakat

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter