Polskie jachty na targach w Cannes 2018

W dniach 11-16 września 2018 odbyła się 41. edycja Cannes Yachting Festival. Jest to wyjątkowa impreza, często określana jako najważniejsze targi na wodzie w Europie.


W tym roku wśród wystawców z Polski należy przede wszystkim wymienić stocznię Galeon która wystawiła aż 9 modeli swoich luksusowych łodzi motorowych oraz Sunreef Yachts z 5 jednostkami (z czego 3 było premierami). Stoiska ww. firm przez cały czas było mocno oblegane zarówno przez profesjonalistów z branży jak i indywidualnych zwiedzających. Ukoronowaniem był fakt przyznania prestiżowych wyróżnień: Galeon otrzymał nagrodę w kategorii Most Innovative Yacht 60 – 80 feet (za Galeon 640 FLY), a Sunreef w kategorii Best Power Driven Catamaran (za 40 Open Sunreef Power Diamond Edition). Serdecznie gratulujemy!

Ponadto z Polski na targach w Cannes można było obejrzeć super jacht Conrad C133 Viatoris z gdańskiej stoczni Conrad – największy jacht motorowy zbudowany do tej pory w Polsce, Parker Monaco 110 ze stoczni Parker Poland (który właśnie otrzymał nominację do nagrody Best of Boats przyznawanej na targach w Berlinie), Delphię BluEscape 1200 a także Diamond 550 z młodej, ale prężnie rozwijającej się, stoczni D-Boat z Radzymina.

Licząc wszystkie wystawione w Cannes łódki produkowane w polskich stoczniach, w tym te dla zagranicznych brandów, wynik jest imponujący, bo mowa jest o blisko 70 jednostkach.

Tegoroczne targi w Cannes należy uznać za udane i z pewnością przyniosą wszystkim obecnym tam polskim przedsiębiorcom wiele nowych, lukratywnych kontaktów biznesowych.

W przyszłym roku Cannes Yachting Festival odbywać się będzie w terminie 10-15 września równolegle w dwóch lokalizacjach: Vieux Port oraz Port Canto.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter