Zawieszenie wydawania magazynu sportów wodnych „Żagle”

W kioskach ukazał się najnowszy, majowy, numer magazynu „Żagle”. Zarazem, po ponad 60 latach, numer ostatni…

Powszechnie wiadomo, że rynek prasy od kilku lat był w trendzie spadkowym, niemniej jednak jest to informacja zaskakująca. Wpływ na decyzję wydawcy miała sytuacja związana z panującą epidemią koronawirusa oraz problemy w jakie wpadła firma Murator Expo, w konsekwencji odwołania marcowej edycji targów Wiatr i Woda.

To ogromna strata dla całego środowiska. „Żagle” miały znaczący wpływ na popularyzację sportów wodnych wśród Polaków, wychowało się na nich kilka pokoleń żeglarzy. Tym samym magazyn przyczynił się do rozwoju polskiego przemysłu jachtowego. Rzesza związanych z „Żaglami” współpracowników – wybitnych żeglarzy z kraju i zagranicy, sprawiała, że pismo było odbierane jako opiniotwórcze, mające ugruntowaną pozycję w środowisku żeglarskim. Jego działy prezentowały najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie, technikę, turystykę śródlądową i morską, rozmaite aspekty bezpiecznego żeglowania oraz wydarzenia kultury żeglarskiej – festiwale, wystawy, targi. „Żagle” były także organizatorem konkursów „Jacht Roku w Polsce”, „Jachtowy Produkt Roku” a także nagród im. Leonida Teligi.

Miejmy nadzieję, że to nie koniec, tylko przejście do nowego rozdziału w historii tego największego w Polsce pisma o tematyce żeglarskiej.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter