Wstępne założenia akcji Zostań Wodniakiem 2024

Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty stara się o dofinansowanie akcji popularyzacji jachtingu i innych sportów wodnych – Zostań Wodniakiem 2024 w ramach konkursu „Sport dla wszystkich” ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jeśli uda się uzyskać wsparcie naszej akcji, to w tym roku wstępnie planowanych jest 8 dwudniowych eventów (finał akcji będzie podczas Polboat Yachting Festival):

23.05-24.05 – Zalewo – województwo warmińsko – mazurskie 

07-08.06 – Warszawa (Białobrzegi) – województwo mazowieckie

14-15.06 – Augustów – województwo podlaskie 

21-22.06 – Szczecin – województwo zachodniopomorskie 

28-29.06 – Dąbrowa Górnicza – województwo śląskie

05-06.07 – Wrocław – województwo dolnośląskie

12-13.07 – Poznań – województwo wielkopolskie

20-21.07 – Gdynia – województwo pomorskie

Wydarzenia będą oczywiście niebiletowane. 

Tradycyjnie w każdej z lokalizacji dostępnych będzie po kilka jednostek pływających (wraz z profesjonalnymi sternikami). Zapisy na darmowe rejsy będą odbywać się przez stronę internetową, gdzie po zarejestrowaniu uczestnika wystarczy wybrać dogodną lokalizację i termin, a następnie odpowiednią godzinę rejsu i zarezerwować udział w rejsie. W trakcie rejsu uczestnicy będą zdobywać podstawowe informacje o budowie jednostek pływających, zasadach sterowania nimi, bezpieczeństwie na wodzie i istniejących przepisach.
Po zakończonym rejsie każdy uczestnik otrzyma komplet materiałów instruktażowych, dzięki którym z łatwością mógł wykonać kolejny krok w kierunku stania się wodniakiem.

Ale w tym roku wydarzenia w ramach akcji Zostań Wodniakiem odbywać się będą w formie pikników, w których udział będą mogli wziąć wszyscy bez ograniczeń i wcześniejszej rejestracji. Dzięki temu kontakt z programem Zostań Wodniakiem oraz z materiałami popularyzującymi żeglarstwo i sporty motorowodne, będą mogły mieć nie tylko osoby zapisane na rejsy. Dzięki atrakcjom na lądzie, kilkukrotnie więcej osób będzie miało okazję zapoznać się z prozdrowotnymi i edukacyjnymi wartościami sportów wodnych. Dla odwiedzających w miarę możliwości będziemy starali się zapewnić dodatkowo bezpłatną ofertę innych sportów wodnych, np. deski SUP, rowery wodne oraz kajaki. Dodatkowo w namiotach zlokalizowanych na lądzie blisko miejsca, z którego rozpoczynać się będą bezpłatne rejsy, prowadzone będą różne aktywności promujące sporty wodne, punkty informacyjne na temat kursów wraz z ofertą lokalnych szkół jachtingu, a także ofertą lokalnych firm czarterowych.
Całość poprzedzi kampania reklamowa w mediach zarówno ogólnopolskich, lokalnych i branżowych.

Głównym celem programu Zostań Wodniakiem jest zwiększenie zainteresowania jachtingiem rekreacyjnym w społeczeństwie. 

Program ma inicjować i stymulować aktywność fizyczną w społeczeństwie, w szczególności wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych (w tym rodzin), seniorów, a także osób defaworyzowanych. A po zakończeniu ma przynosić długofalowe efekty dla jak największego grona odbiorców poprzez tworzenie atrakcyjnego kontentu video, dostępnego bez ograniczeń czasowych na stronie internetowej akcji oraz na dedykowanym kanale Youtube.

Serdecznie dziękujemy Partnerom, którzy w tym roku lokalnie będą odpowiadać za organizację eventów cyklu Zostań Wodniakiem:
– Sztorm Grupa (Warszawa, Dąbrowa Górnicza, Gdynia)
– PHGT Pod Omegą (Zalewo)
– Wiszniewski Boat Centre (Augustów)
–  Yacht Klub Polski Szczecin (Szczecin)
– Szkoła żeglarstwa Master Jachting Rafał Staniec (Wrocław)
– Szkoła żeglarstwa Nowe Żeglarstwo (Poznań)


Ponadto planowana jest współpraca z Urzędami Marszałkowskimi, szkołami podstawowymi oraz średnimi, placówkami opiekuńczo-wychowawczymi, klubami seniora oraz organizacjami wspierającymi osoby z niepełnosprawnościami.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter