Relacja z targów 31. edycji targów WIATR I WODA w Warszawie

W Warszawie, w halach Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14, w dniach 28.02-03.03.2019 r. odbyła się 31. edycja targów Wiatr i Woda. Odwiedzający mieli okazję zapoznać się z produktami ponad 400 firm, w tym dużej grupy członków Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY. Jak co roku również Prezes Izby Sebastian Nietupski wziął udział w uroczystym otwarciu targów na scenie głównej, a członkowie naszej Izby znaleźli się pośród nagrodzonych w konkursach Jacht Roku w Polsce (Balt Yacht za Sun Camper 35, Parker Poland za Parker Monaco 110 oraz Pragmatical Solutions za Mini 230), Kotniz Jachtowy Produkt Roku (Taurus Sea Power za stabilizatory przechyłów bocznych Quick MC2X, Parker Poland za silnik przyczepny Mercury V8, Eljacht za antenę radaru Raymarine Quantum 2 Doppler oraz Garmin Polska za zegarek żeglarski Quatix 5) a także Gwóźdź targów Wiatr i Woda (Cobra Yachts za Cobra 38, stocznia Northman za Northman 1200 oraz Parker Poland za Parker 790 Explorer a także za system informacyjny Simrad) – laureatom serdecznie gratulujemy.

 

Przedstawiciele Izby przygotowali 3 eventy

1. Spotkanie ze studentami Politechniki Gdańskiej – Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa.

W czwartek 28 lutego odbyło się spotkanie przedstawicieli Izby ze studentami PG WOiO, wynikające z porozumienia zawartego kilka lat temu pomiędzy władzami Izby i gdańskiej placówki naukowej. Jak co roku studenci mieli możliwość zapoznania się z ofertą wystawców oraz poruszenia kwestii praktyk i staży studenckich.

2. Wręczenie nagród Izby za Najlepszy produkt wystawiony na targach w 3 kategoriach: Najlepsza Łódź Żaglowa, Najlepsza Łódź Motorowa, Najlepszy Wyrób.

Tego samego dnia podczas uroczystego bankietu dla wystawców, który miał miejsce w Pałacu Prymasowskim zostały wręczone nagrody Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY.

Nominacje otrzymali:

W kategorii Najlepszy Jacht Żaglowy:

– Caravela 950 – zgłoszony przez Caravela Boatbuilders

– Cobra 38 – zgłoszony przez stocznię Cobra Yachts

– Fusion Sailboat zgłoszony przez S-Koncept i JoinUs

Nagrodę otrzymał jacht CARAVELA 950

W kategorii Najlepsza Łódź Motorowa:

Nominacje otrzymali:

– Balt 918 Tytan – zgłoszony przez stocznię Balt Yacht

– Consado 550 – zgłoszony przez Consado Boats

– Galeon 335 HTS – zgłoszony przez stocznię Galeon Yachts

Nagrodę otrzymał GALEON 335 HTS

W kategorii Najlepszy Wyrób :

Nominacje otrzymali:

– silnik Arens RVI Sail 15KM, zgłoszony przez firmę Tides Marine

– system informacyjny SIMRAD zgłoszony przez Parker Poland

– Quad Ski zgłoszony przez firmę DarMar

Nagrodę otrzymał QUAD SKI

Na zakończenie wręczania nagród Izby, Prezes Sebastian Nietupski przekazał specjalną statuetkę miesięcznikowi „Żagle” z okazji 60-lecia magazynu. Statuetkę odebrał redaktor naczelny Waldemar Heflich, który chwilę później, wspominając najważniejsze wydarzenia, osoby i etapy w historii pisma, wręczał pamiątkowe medale zasłużonym współpracownikom. „Żaglom” gratulujemy wspaniałego jubileuszu i życzymy wszelkiej pomyślności.

3. Podpisanie listu intencyjnego o współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim

Trzeciego dnia targów, w sobotę 2. marca o godz. 14.00, na scenie głównej targów Prezesi Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY – Sebastian Nietupski oraz Polskiego Związku Żeglarskiego – Tomasz Chamera podpisali List Intencyjny o zacieśnieniu współpracy między tymi dwiema organizacjami w zakresie realizacji prac badawczo rozwojowych w tym przemysłowych oraz eksperymentalnych dotyczących technicznego przygotowania sprzętu zawodników PZŻ na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 a także w kwestii stworzenia programu popularyzacji wodniactwa w Polsce.

 

 

 

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter