Relacja z SYDNEY INTERNATIONAL BOAT SHOW 2019

W dniach 1-5 sierpnia 2019 odbyły się targi Sydney International Boat Show.
Pięciodniowa impreza jest największym pokazem łodzi w tej części świata z ponad 250 wystawcami, ponad 200 łodziami w marinie Cockle Bay w Darling Harbour i dużym wyborem sprzętu pływającego wystawionego w dwóch halach International Convention Center. Dobra lokalizacja imprezy oraz wspaniała pogoda sprawiły, że targi odwiedziło ponad 60 tysięcy osób, według danych organizatorów to o blisko pół tysiąca więcej niż w 2018 roku.

Bardzo zadowoleni z tegorocznej edycji byli organizatorzy – Boating Industry Association – co podkreślali zgodnie zarówno Prezes BIA Darre Vaux jak również Dyrektor Marketingu i Eventów BIA – Domenic Genua.
Powody do zadowolenia mieli również polscy przedsiębiorcy. Na targach bogatą ofertę łodzi stoczni Parker Poland – aż siedem różnych modeli – zaprezentował Nautilus Australia. Ponadto premierę na imprezie miały mega jachty stoczni Galeon. Alexander Marine Australia wyłączny dystrybutor marki Galeon na Australię i Nową Zelandię pokazał dwa modele Galeon 460 Fly oraz Galeon 510 Skydeck. Przedstawicielka tej firmy – Natalie King – z dumą i pełną satysfakcją wypowiadała się o współpracy ze stocznią za Straszyna, a duże zainteresowanie luksusowymi jachtami Galeona podczas wystawy na pewno przełoży się na dobre wyniki sprzedaży w niedalekiej przyszłości.

Na targach w Sydney, po raz drugi w ramach programu Brand (Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki) Polska Agencja Inwestycji i Handlu zorganizowała polskie stoisko narodowe, obsługiwane merytorycznie przez Polboat. Tak jak na innych imprezach, polskie stocznie mogły liczyć na darmową dystrybucję materiałów promocyjnych i emisję filmów reklamowych. Dodatkowo pierwszego dnia targów odbył się briefing prasowy dla zagranicznych dziennikarzy prowadzony przez Michała Bąka – Sekretarza Generalnego Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY, w którym udział wzięli także Philip Scott – Prezes Parker Poland i Wiceprezes Polboat, Mariusz Sobusiak – właściciel Sobusiak Yacht Yard a także przedstawiciele wspomnianych wcześniej Nautilus Australia i Alexander Marine Australia. Oprócz wysokiej frekwencji na konferencji, w której oprócz australijskich mediów uczestniczyli także dziennikarze z Nowej Zelandii, USA oraz przedstawiciele redakcji kierujących przekaz do Polonii australijskiej, w trakcie targów pojawiło się wiele zapytań od przedsiębiorców australijskich o możliwości współpracy z polskimi producentami łodzi. Zwłaszcza stocznie Northman, Balt Yacht, Cobra Yachts, Nawiatr, Sobusiak Yacht Yard, Viking i oczywiście Sunreef Yachts mogą w najbliższym czasie spodziewać się kontaktu ze strony potencjalnych brokerów zainteresowanych reprezentowaniem produktów tych producentów na rynku Australii i Nowej Zelandii. W tej chwili POLBOAT prowadzi już wstępną komunikację z firmami Steyr Motors, Infiniti Australia Corporation oraz Spirit Marine w tym zakresie.
Inne firmy polskie zainteresowane wejściem na ten niewątpliwie atrakcyjny (choć odległy geograficznie) rynek mogą liczyć na wsparcie takich instytucji jak Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Sydney, AG ABBEYS czy Business Tax & Money House, które deklarowały chęć współpracy z naszymi przedsiębiorcami.

Tegoroczne targi w Sydney można zdecydowanie zaliczyć do udanych. Otwierają się nowe możliwości współpracy, które mogą spowodować, że na kolejnych edycjach odwiedzający będą mieli okazję poznać jeszcze więcej fantastycznych produktów z polskich stoczni.
Termin kolejnej edycji Sydney International Boat Show – 30.07-3.08.2020 r.

 

 

 

 

 

 

 

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter