Polskie łodzie nominowane do Best of Boats Award 2023

Międzynarodowe jury konkursu Best of Boats Award 2023 ogłosiło nominowanych w tym prestiżowym konkursie na najlepsze jachty motorowe w Europie.

Nagroda trafia do nowych łodzi z roku modelowego 2023, które okazały się najlepsze w licznych testach przeprowadzonych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Czternastoosobowe jury ekspertów, składające się z redaktorów naczelnych i specjalistów/testerów łodzi motorowych z całej Europy i USA, dokładnie wypróbowało i oceniło najciekawsze międzynarodowe innowacje motorowodne, podczas jazd próbnych na wielu różnych akwenach.


Cechą szczególną nagrody Best of Boats Award jest to, że kategorie nie są oparte na długości łodzi, lecz na jej przeznaczeniu czyli przyszłych użytkownikach łodzi. Po intensywnym sezonie obejmującym setki testów łodzi (przy selekcji brane są pod uwagę wyłącznie łodzie, które zostały przetestowane przez jurorów), wyłoniono 23 finalistów nagrody Best of Boats Award 2023 w kategoriach: Best for Beginners, Best for Family, Best for Fun i Best for Tavel. Nowa kategoria Best for Performance honoruje szczególnie mocne, szybkie i luksusowe łodzie sportowe. Po raz pierwszy nagroda Best for Electric została uwzględniona jako niezależna kategoria, obejmująca konstrukcje wyłącznie z napędem elektrycznym i hybrydowym. Jury złożone z ekspertów przyznaje także nagrodę w kategorii Best for Future za przełomową koncepcję w branży nautycznej.

Finalistami konkursu Best of Boats Award 2023 są:

BEST FOR BEGINNERS

Bayliner M19 (USA/Portugalia)

Beneteau Flyer 8 (Francja)

O’boats 550 (Polska)

Quicksilver 805 Open (USA/Portugalia)

BEST FOR FAMILY

Bavaria SR 33 (Niemcy)

De Antonio D50 Coupé (Hiszpania)

Parker 100 Sorrento / Askeladden C97 (Polska)

Targa 32 Aft Door (Finlandia)

BEST FOR FUN

AMT 240 DC (Finlandia)

Navan C30 (USA/Polska)

Quarken 27 (Finlandia)

Saxdor 270 GT (Finlandia)

Sea Ray SLX 260 (USA)

BEST FOR PERFORMANCE

Jeanneau Cap Camarat 10.5 CC (Francja)

Frauscher 1212 Ghost Air (Austria)

Sterk 31 RC (Niemcy)

XO DFNDR 8 (Finlandia)

BEST FOR TRAVEL

Northman 1050 Trawler (Polska)

Prestige M 48 (Francja)

Sargo 45 Explorer (Finlandia)

BEST FOR ELECTRIC

Axopar 25 Electric (Finlandia)

Sialia 57 (Polska)

X-Shore 1 (Szwecja)

Trzymamy kciuki za wszystkie jednostki wyprodukowane w polskich stoczniach.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w Berlinie 30 listopada 2023 r w ramach targów BOOT & FUN BERLIN, które odbędą się w dniach od 30 listopada do 3 grudnia 2023 r., w berlińskim centrum wystawowym.

Więcej:  Best of Boats Award – Yachtsmen.eu

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter