Podsumowanie METS 2023

W dniach 15-17.11.2023 r. odbyła się 35. edycja targów Marine Equipment Trade Show w Amsterdamie, która potwierdziła, że jest to najważniejsza impreza na świecie dla profesjonalistów z branży jachtowej i obowiązkowe miejsce spotkań, prezentacji nowości i tworzenia sieci kontaktów.

W tym roku w 11 halach RAI Amsterdam wystawiało się 1540 firm, w tym 240 nowych podmiotów, z 53 krajów. Jak podają organizatorzy, targi łącznie odwiedziło 18 630 osób (reprezentujących aż 130 różnych narodowości).

Oprócz strefy napędów nowej generacji uwaga skupiła się na rozwiązaniach przyjaznych dla klimatu. Wzrosła liczba pawilonów branżowych, a Foiling Technology Pavilion i Start-Up Pavilion stały się natychmiast bardzo chętnie odwiedzanymi miejscami, obok dobrze znanych Superyacht Pavilion, Construction Materials Pavilion oraz Marina & Yard Pavilion.

W trakcie targów wręczono nagrody Boat Builder Awards 2023 dla producentów jednostek pływających: Award Categories | BBA 2023 (ibinews.com)

Z kolei najbardziej innowacyjne produkty wyposażenia wyróżniono podczas Gali DAME Awards: DAME Design Awards winners

W tym roku wzrosła także ilość pawilonów narodowych, w sumie było ich aż 29, a najnowszym krajem, który prezentował się w ten sposób, była Chorwacja. Polski Pawilon zlokalizowany był tradycyjnie w hali nr 5, gdzie swoje Pawilony miały także m.in. Francja i USA. 

W tym roku wspólnie pod wielką biało-czerwoną flagą swoje produkty i usługi oferowało 12 firm: 

– AQUAVENDO

– BALT YACHT

– BWP

– DEMEX

– JANMOR

– KOTNIZ

– LAMDO

– PACYFIC

– PONSIL

– SKLEJKA TRADE

– ŚLEPSK

– TOPIKO

W Polskim Pawilonie oczywiście nie zabrakło stoiska POLBOAT, na którym dostępny był najnowszy katalog „Boating Industry In Poland” w wersji elektronicznej https://qr.codes/USWGEo

Tradycyjnie pierwszego dnia targów POLBOAT, w tym roku wraz z BOLS Marine, zorganizował Polish Cocktail, w którym wzięło udział wielu przedstawicieli polskiej branży.

Kolejna edycja targów METS odbędzie się w dniach 19-21 listopada 2024 w RAI Amsterdam.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter