Podsumowanie Dubai International Boat Show 2022

  1. edycja Dubai International Boat Show odbyła się w dniach 9-13 marca 2022 r., po dwóch latach z rzędu, w których impreza była odwoływana z powodu pandemii Covid.

Tegoroczna edycja zlokalizowana była w niedawno ukończonym nowym porcie w Dubaj Marina. Podczas wystawy głównie można było obejrzeć superjachty. Lokalny budowniczy łodzi Gulf Craft zaprezentował na targach z 12 dużych łodzi czterech marek – Silvercraft, Oryx Sports, Nomad oraz flagowa marka Majesty. Azimut-Benetti we współpracy ze swoim dealerem GCC Seas & Deserts. wystawił pięć jachtów. Ferretti Group zaprezentowała cztery jednostki – Navetta 30m od Custom Line, 8X i 9X od Pershing; oraz Riva 100. Sanlorenzo zaprezentował 27-metrowy SX88. Obecne były też inne marki jachtów, takie jak Princess, Lürssen oraz Feadship, który dodatkowo sponsorował galerię sztuki i salon VIP.

W alei superjachtów swój stand miał także polski Sunreef Yachts. Stocznia z Gdańska na targi w Dubaju zaplanowała światową premierę Sunreef 80 Eco. Ten elektryczny jacht jest najbardziej zaawansowanym technologicznie luksusowym katamaranem na świecie. Wyposażony w rewolucyjną technologię, Sunreef 80 Eco oferuje zeroemisyjne rejsy i najwyższy poziom komfortu. Unikalny w branży system fotowoltaiczny zawiera ultralekkie panele słoneczne zintegrowane z kadłubem, masztem, nadbudówką i bimini. Sunreef 80 Eco jest również wyposażony w specjalnie zaprojektowane baterie oraz zaawansowany system hydrogeneracji.

Wśród międzynarodowych marek na targach w Dubaju zaprezentowano również szereg lokalnych stoczni w ramach kampanii „Proudly ZEA”, której celem jest zwrócenie uwagi na lokalne talenty i podkreślenie bogatego morskiego dziedzictwa kraju.

Poza jednostkami w marinie, organizatorzy przygotowali jedną halę dla wystawców z różnego rodzaju osprzętem i produktami bądź usługami dedykowanymi dla indywidualnych miłośników sportów wodnych. W tym roku dość mocna była reprezentacja firm z Polski. Swoje stoiska na targach w Dubaju mieli producenci jednostek pływających – La Mare Houseboats, Mongird Yachts czy NFun, ale także Code Zero oferująca designerskie produkty z tkanin żaglowych, Pracownia Twórcza AVOCADO – producent drewnianych map 3D czy Manuscriptum z m.in. replikami dzienników Krzysztofa Kolumba. Ponadto na targach w Dubaju stoisko zorganizowało województwo Pomorskie, a w jego przestrzeni swoją ofertę prezentowały firmy z tego regionu reprezentujące przemysł jachtowy – Futuro Boats, GlassDeep, Solstar Aqua, Exotech Innovations. Z kolei Ministerstwo Rozwoju i Technologii w ramach programu wsparcia Marka Polskiej Gospodarki BRAND zorganizowało polskie stoisko informacyjne, które merytorycznie obsługiwane było przez przedstawiciela Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty.

keyboard_arrow_up
Facebook
Twitter