Polboat na spotkaniu European Boating Industry

W dniu 12 kwietnia 2018 r. w Brukseli odbyło się posiedzenie Komitetu Wykonawczego European Boating Industry.

 

W trakcie spotkania poruszane były najważniejsze tematy związane z naszą branżą – m.in. problem braku wykwalifikowanych pracowników, kwestie związane z podatkami i ochroną środowiska (w tym recycling łodzi nie nadających się do użytku), ew. zmiany w dyrektywie RCD oraz prognozy oczekiwań rynku w stosunku do branży w najbliższych latach.

Ważna kwestią jaką również poruszano była eskalacja problemów związanych z handlem między USA i UE, w reakcji na ogłoszenie przez Prezydenta Trumpa wprowadzenia dodatkowych ceł importowych na wywóz produktów ze stali i aluminium z Unii Europejskiej do Stanów Zjednoczonych i późniejszą reakcję Unii Europejskiej dotyczącej wprowadzenia odwetowej listy taryfowej na niektóre produkty pochodzące z USA. European Boating Industry, ICOMIA i amerykańska izba gospodarcza NMMA przygotowały wspólne oświadczenie, w którym wzywają wszystkie strony sporu do znalezienia konstruktywnego rozwiązania.

Polski przemysł jachtowy reprezentowali: Ewa Kot – członek zarządu Polboat oraz Michał Bąk – sekretarz generalny Izby. Gośćmi specjalnymi posiedzenia EBI byli przedstawiciele Komisji Europejskiej – Linos Voskarides i Jan Mayerhoffer.

 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter