Relacja z jubileuszowych 30. targów Wiatr i Woda w Warszawie

W Warszawie w dniach 8-11 marca br. odbyła się jubileuszowa 30. edycja targów Wiatr i Woda. Liczni odwiedzający tradycyjnie mieli okazję zapoznać się z produktami ponad 450 firm, w tym dużej grupy członków Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych - POLSKIE JACHTY. Jak co roku również Prezes Izby Sebastian Nietupski wziął udział w uroczystym otwarciu targów na scenie głównej, a członkowie naszej Izby znaleźli się pośród nagrodzonych w konkursach Jacht Roku w Polsce, Jachtowy Produkt Roku a także Gwóźdź targów Wiatr i Woda – laureatom serdecznie gratulujemy.

 

Jubileuszowe targi Wiatr i Woda obfitowały w wydarzenia związane z przemysłem jachtowym. Na scenie głównej odbywały się spotkania z wybitnymi osobami, które znacząco przyczyniły się do rozwoju naszej branży. Andrzej Janowski ze stoczni Janmor - były Prezes Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, Piotr Kot z Delphia Yachts Kot, Tadeusz Wojtowicz z Sail Service, a także Jacek Oryl i Philip Scott - członkowie Zarządu Izby reprezentujący organizatora targów firmę Yacht Expo opowiadali jak przez ostatnie 30 lat zmieniała się rzeczywistość związana z przemysłem jachtowym. Dodatkowo drugiego dnia targów odbyła się specjalna edycja Marine Industry Forum, imprezy kierowanej do profesjonalistów, zaplanowanej w pełnym kształcie na październik tego roku przy okazji targów Wiatr i Woda w Katowicach. Podczas MIF w Warszawie przedstawiciele branży mieli okazję zapoznać się z tematyką druku 3D w produkcji jachtów i łodzi a także konsekwencjami i zagrożeniami, wynikającymi ze zmian regulacji prawnych dotyczących zatrudniania obcokrajowców w Polsce oraz wprowadzenia Prawa Wodnego.

 

Przedstawiciele Izby przygotowali 3 eventy

1. Spotkanie ze studentami Politechniki Gdańskiej - Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa.

W czwartek 8 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli Izby ze studentami PG WOiO, wynikające z porozumienia zawartego kilka lat temu pomiędzy władzami Izby i gdańskiej placówki naukowej. Jak co roku studenci mieli możliwość zapoznania się z ofertą wystawców oraz poruszenia kwestii praktyk i staży studenckich. Chęć współpracy ze studentami Politechniki Gdańskiej – m.in. przy realizacji prac dyplomowych – wykazały takie firmy jak: Delphia Yachts, Ostróda Yacht, Balt Yacht, Model Art, Galeon, Northman, TechnoMarine, Sail Service oraz Kotniz.

 

2. Wręczenie nagród Izby za Najlepszy produkt wystawiony na targach w 3 kategoriach: Najlepsza Łódź Żaglowa, Najlepsza Łódz Motorowa , Najlepszy Wyrób.

Tego samego dnia podczas uroczystego bankietu dla wystawców, który miał miejsce w Pałacu Prymasowskim zostały wręczone nagrody Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY.

 

Nominacje otrzymali:

W kategorii Najlepszy Jacht Żaglowy:

- Caravela 950 – zgłoszony przez Caravela Boatbuilders

- Cobra 38 – zgłoszony przez stocznię Cobra Yachts

Nagrodę otrzymał jacht COBRA 38 – zgłoszony przez stocznię Cobra Yachts

 

W kategorii Najlepsza Łódź Motorowa:

Nominacje otrzymali:

- Delphia BluEscape 1200 – zgłoszony przez Delphia Yacht Kot

- Parker Monaco 110 – zgłoszony przez Parker Poland

- Ocean Master estee 605 S – zgłoszony przez Admiral Dystrybucja

Nagrodę otrzymał PARKER MONACO 110 – zgłoszony przez Parker Poland

 

W kategorii Najlepszy Wyrób :

Nominacje otrzymali:

- Żyro stabilizator Seakeeper – zgłoszony przez firmę Marine Works

- Ster strumieniowy Bow Pro – zgłoszony przez firmę Vetus Poland

- Elastyczny stoper fałowy Constrictor – zgłoszony przez Sail Service

Nagrodę otrzymał - ŻYRO STABILIZATOR SEAKEEPER – zgłoszony przez firmę Marine Works

 

Na zakończenie wręczania nagród Izby, Prezes Sebastian Nietupski wręczył specjalną statuetkę Jackowi Orylowi i Philipowi Scottowi reprezentującym firmę Yacht Expo z okazji wspaniałego jubileuszu 30-lecia targów Wiatr i Woda.

 

3. Konferencja Izby dot. Branżowego Programu Promocji

Drugiego dnia targów, w piątek 9.03. o godz. 10.30, w sali konferencyjnej, Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY wraz z Polską Agencją Inwestycji i Handlu zorganizowała konferencję poświęconą Programowi BRAND, który ma promować m.in., branżę łodzi i jachtów w latach 2018-2019 na perspektywicznych rynkach zagranicznych (zwłaszcza pozaunijnych). W trakcie spotkania sekretarz generalny Izby Michał Bąk oraz z-ca Dyrektora Departamentu Rozwoju Przedsiębiorczości Robert Zawadzki, odpowiedzialny w PAIH za realizację branżowych programów wsparcia, opowiedzieli o szczegółowych działaniach jakie są zaplanowane. Tworzenie stoisk narodowych na najważniejszych targach (Dusseldorf, Miami, Dubaj, Sydney, Amsterdam, Oslo, Paryż), z których przestrzeni mogą swobodnie korzystać polscy przedsiębiorcy, przygotowanie filmów promujących produkty przemysłu jachtowego, aktywność w mediach zagranicznych czy organizacja misji przyjazdowych dla zagranicznych dziennikarzy i kontrahentów to główne założenia programu promocji. Do tego warto dodać, że w dalszym ciągu możliwe jest indywidualne dofinansowanie dla firm. Kolejna tura przyjmowania wniosków w Go To Brand rusza już 4 kwietnia (szczegóły na stronie PARP).

 


 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter