Polska na targach w Dubaju

W dniach 27.02-03.03.2018 r. odbyły się targi Dubai International Boat Show.

 

W tym roku Polski przemysł jachtowy miał wyjątkowo liczną reprezentację, mimo, że swoje jednostki zdecydowała się pokazać tylko jedna stocznia - ale za to jaka! - światowej klasy producent luksusowych katamaranów - Sunreef Yachts z Gdańska. Zarówno Sunreef 68 Supreme, nominowany do nagrody Multihull of the Year 2018 jak i zjawiskowy 40 Open Sunreef Power (światowa premiera) przyciągały uwagę i były tłumnie odwiedzane przez gości z całego świata.

Na brak zainteresowania nie mogli narzekać pozostali polscy przedsiębiorcy: Galeon (reprezentowany przez lokalnego dealera), La Mare - producent domów pływających, Parker Poland - nasz czołowy producent łodzi motorowych od 6 do 11 m., który miał sporo zapytań o model 110 Monaco, jak i Ocean Deep Technology z projektem podwodnego hotelu.

W tym roku w Dubaju zadebiutowało narodowe stoisko promujące polski przemysł jachtowy w ramach poddziałania 3.3.2: Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój zrealizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Stoisko pełniło rolę punktu informacyjnego. Dodatkowo dla firm, które nie wystawiały się na tych targach przewidziano możliwość dystrybucji materiałów promocyjnych oraz prezentację filmów reklamowych. W pierwszym dniu targów na polskim stoisku gościł Ambasador RP w Abu Zabi Pan Robert Rostek. Natomiast drugiego dnia zorganizowano briefing prasowy. Zagraniczni dziennikarze wysłuchali prezentacji sekretarza generalnego Polboat Michała Bąka o ogromnym polskim potencjale w produkcji jachtów oraz łodzi.

Dubaj i te targi to miejsce gdzie wypada promować głównie dobra luksusowe dlatego polskie jachty mają tu swoją szansę - powiedział Robert Zawadzki, odpowiedzialny za realizację branżowych programów promocji w PAIH.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko indywidualnych odwiedzających. Było również sporo przedstawicieli branży z całego świata, którzy świadomi jakości oferowanej przez polskich przedsiębiorców szukało kontaktów do producentów jachtów żaglowych, łodzi motorowych, katamaranów, houseboatów, łodzi solarnych a także samych kadłubów, żagli, wyrobów ze stali kwasoodpornej i aluminium.

 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter