Yacht Day V na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej - 13.12.2017 r.

W środę 13 grudnia na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej odbyła się piąta edycja imprezy Yacht Day. Spotkanie miało na celu przekazanie studentom informacji na temat przemysłu jachtowego oraz możliwości odbywania praktyk zawodowych w wybranych firmach.

 

Yacht Day V tradycyjnie otworzył Dziekan WOiO, dr hab. inż. Janusz Kozak pokazując pożytki płynące z dobrze przeprowadzonych praktyk studenckich, zarówno dla studentów jak i przedsiębiorstw. Następnie Michał Bąk powitał wszystkich zebranych w imieniu Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych, współorganizatora wydarzenia a Jacek Frost z Politechniki Gdańskiej podsumował program praktyk zrealizowany w roku 2017.

W dalszej części Yacht Day zebrani mieli okazję wysłuchać wykładu Pawła Błaszaka i Pawła Masianisa z firmy Delphia Yachts Kot pt.: „Nowe technologie w Centrum Badawczo–Rozwojowym Delphia Yachts", prezentacji Wiktora Plitko na temat możliwości odbywania praktyk i zatrudnienia w stoczni Northman, prezentacji Łukasza Szycy z Marine Works na temat napędów hybrydowych oraz wystąpienia Andrzeja Bełżyńskiego - Prezesa WOPR Gdynia współpracującego ze stocznią Techno Marine z Malborka.

Po części oficjalnej w Audytorium im. Prof. H. Sipowicza, odbyło się jeszcze spotkanie przedstawicieli władz uczelni z reprezentantami zaangażowanych w całą akcję przedsiębiorstw, w celu omówienia szczegółów rekrutacji na praktyki i wizyt studentów WOiO w stoczniach w 2018 roku.

Ze strony przemysłu jachtowego w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm: Balt Yacht, Centkowski&Denert Design Studio, Delphia Yachts Kot, Northman, Sail Service, Taurus Sea Power i Techno Marine.

Wszystkim uczestnikom Yacht Day V serdecznie dziękujemy.
 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter