Farby antyporostowe - spotkanie w sprawie nowych regulacji UE BPR (UE 528/2012)

W czwartek 9.11.2017 r. z inicjatywy Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY odbyło się spotkanie przedstawicieli producentów i dystrybutorów farb jachtowych z pracownikami Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Środków Biobójczych w sprawie planowanych nowych regulacji UE BPR (UE 528/2012).

 

Od początku 2018 roku rozpoczyna się wprowadzanie w życie rozporządzenia UE w sprawie produktów biobójczych, które będzie miało wpływ m.in. na rynek farb antyporostowych. Ponieważ narodowe interpretacje państw członkowskich mogą się różnić zależało nam na doprowadzenie do dialogu pomiędzy przedstawicielami branży a urzędnikami reprezentującymi właściwy organ krajowy w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości oraz określenia scenariuszy do oceny farb antyporostowych.

W trakcie spotkania, w którym udział ze strony przemysłu wzięli: Monika Dziendziel i Katarzyna Rychel z firmy Troton/Sea Line, Paweł Ryżewski z CMS farbyjachtowe.pl, Lilianna Brzoskowska z Teknos-Oliva a także sekretarz generalny Izby POLSKIE JACHTY Michał Bąk, omówione zostały m.in. następujące zagadnienia:

1/ status aktualnych rejestracji/pozwoleń w roku 2018

2/ zasady na jakich uznawane będą rejestracje produktów biobójczych dokonane w innych krajach UE (procedura, dokumenty, itd.)

3/ zasady procedury narodowej rejestracji

4/ dokumenty wymagane w celu rejestracji produktów biobójczych w roku 2018

5/ zasady według których będą rozpatrywane wnioski złożone jeszcze w roku 2017

 

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Strony miały okazję poznać się osobiście i wyjaśnić wszelkie niejasności. Przedstawiciele branży merytorycznie ocenili je wysoko i podkreślali rolę Izby jako inicjatora dialogu.

 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter