Podsumowanie 12. edycji targów Wiatr i Woda w Gdyni.

W dniach 27-30.07.2017 r. w Gdyni, w zmiennych warunkach pogodowych, odbyła się 12. edycja targów Wiatr i Woda. Podczas tegorocznej edycji zobaczyliśmy ponad 100 jachtów z polskich i zagranicznych stoczni, w tym wiele premierowych, debiutujących na rynku jednostek. W halach namiotowych ustawionych na nabrzeżu dostępne były produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, odzież, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy oraz media branżowe.

 

Łącznie na Targach swoją ofertę zaprezentowało ponad 130 firm, w tym członkowie Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY, która objęła patronat nad Wydarzeniem. Według danych organizatorów imprezę odwiedziło blisko 10 500 gości.

Na stoisku stoczni Delphia Yachts miała miejsce premiera światowa najnowszego jachtu motorowego, BluEscape 1200. Już pierwszego dnia targów jacht otrzymał nominację do Land Rover Jacht Roku w Polsce 2018 w kategorii Jachty Motorowe Specjalne, a w sobotę jury konkursu Gdynia Yacht Design 2017 przyznało mu nagrodę Gdynia Yacht Design 2017 dla najpiękniejszego jachtu motorowego. Serdecznie gratulujemy. BluEscape 1200 a także pozostałe jednostki wystawione przez stocznię z Olecka - Nautika 1150 Voyage, Delphia 46 DS i Maxi 1200 - wzbudziły ogromne zainteresowanie klientów i odwiedzających targi.

Bogatą ofertę luksusowych łodzi motorowych można było również znaleźć na stoisku stoczni Galeon będącej podobnie jak Delphia wizytówką polskiego przemysłu na świecie. W tym roku Galeon zaprezentował dużo swoich najnowszych modeli w tym 780 Crystal, 510 Skydeck oraz 370 HTC, który miał w Gdyni swoją premierę i od razu otrzymał nominację w Plebiscycie Jacht Roku w Polsce w kategorii Jachty Motorowe powyżej 9 metrów. Dlatego nie dziwił fakt, że przez cały czas targów na stoisku Galeona było bardzo dużo gości z całego świata.

Działo się również na stoisku stoczni Parker Poland, która pokazała: Parkera 750 CC i DC, Parkera 690 Sport i Bowrider a także Parkera 800 Weekend. Oprócz klasycznych motorówek zaprezentowane zostały hybrydowe RIB-y, w których specjalizuje się firma. Nie zabrakło także urządzeń elektronicznych, silników oraz osprzętu.

Uwagę zwiedzających tradycyjnie przyciągało także stoisko firmy Dobre Jachty, która w tym roku zaprezentowała 6 jachtów: żaglowy Jeanneau Sun Odyssey 349, motorowe jachty Jeanneau NC 11 i Merry Fisher 795 oraz Merry Fisher 895, a także - po raz pierwszy w Gdyni - włoskie łodzie motorowe Invictus 340 CX (światowa premiera odbyła się podczas Warszawskich Targów Wiatr i Woda w Warszawie) i Invictus 190 FX.

W Gdyni nie zabrakło stoczni Northman z Węgorzewa, która prezentowała nowego Nexusa 870 Revo, Maxusa evo 24 oraz małego Maxusa 22 Solo Around, na którym Szymon Kuczyński podjął się ustanowienia rekordu świata w samotnej żegludze non stop dookoła Ziemi na najmniejszym jachcie w historii.

Na targach Wiatr i Woda w Gdyni obecni byli również inni członkowie Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych m.in. Techno Marine z Malborka, Scandinavia Yachts, Caravela Boatbuilders, Nomadream – Reingard Design, Taurus Sea Power, Eljacht, Vetus Polska, Marine Works oraz magazyny „Wiatr” i „Żagle”. Wszyscy zgodnie komentowali, że była to bardzo udana edycja, podczas której odbyli wiele rozmów biznesowych celem prezentacji swojej oferty produktów i usług.

Oczywiście nie zabrakło firmy Sail Service, która w roku 2017 obchodzi jubileusz 30-lecia (generalnie gdańska żaglownia działa z powodzeniem na terenie dawnej Stoczni Jachtowej im. Conrada Korzeniowskiego już od 67 lat). Wśród okolicznościowych prezentów nie zabrakło również statuetki od naszej Izby, którą wręczył Prezes Sebastian Nietupski. Korzystając z okazji raz jeszcze serdecznie gratulujemy całemu zespołowi Sail Service, dziękujemy za dotychczasową pracę i wkład w rozwój polskiego przemysłu jachtowego oraz życzymy dalszych sukcesów.

Na koniec ogromne podziękowania za profesjonalne przygotowanie targów Wiatr i Woda na wodzie dla Yacht Expo oraz Murator Expo. Prestiż tej imprezy został również doceniony przez European Boating Industry, której Sekretarz Generalna – Pani Sandrine Devos – była gościem specjalnym imprezy i z uznaniem wypowiadała się na temat tej największej wystawy na wodzie w tej części Europy.

Do zobaczenia za rok.

 

 

 

 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter