Relacja z BOOT Düsseldorf 2017

W dniach 21-29 stycznia 2017 odbyła się 48 edycja targów BOOT w Düsseldorfie. To największa impreza tego typu na świecie. Swoją ofertę prezentowało ponad 1800 wystawców z 70 krajów.

 

Bardzo silną reprezentację miała w tym roku Polska. Było ponad 30 stoisk producentów jachtów żaglowych, łodzi motorowych, katamaranów, houseboatów, silników elektrycznych, przyczep podłodziowych, sprzętu do nurkowania i wakeboardingu oraz odzieży żeglarskiej. Oprócz tego było ok. 10 stoisk zgłoszonych przez niemieckich dealerów polskich stoczni, nie wspominając o licznych łódkach produkowanych w polskich stoczniach dla zagranicznych brandów.

Tradycyjnie w hali superjachtów wystawiała się stocznia Galeon, która w tym roku prezentowała aż sześć modeli: 560 SKYDECK, 460 FLY, 445 HTS, 420 FLY, 385 HTS, 360 FLY. Stocznia Parker Poland również prezentowała 6 modeli w tym najnowszy Parker 690 Bowrider. Z kolei największy polski producent jachtów żaglowych Delphia Yachts Kot na targach BOOT wystawiał się na trzech różnych stoiskach, prezentując na jednym łodzie motorowe Nautika 1150 Voyage oraz Nautika 1080 Soley, na drugim jachty żaglowe Delphia 47 oraz Delphia 40.3, a na trzecim Maxi 1200. Nominowana na zeszłorocznym BOOT do nagrody European Yacht Of The Year - stocznia Northman z Węgorzewa - w tym roku do Düsseldorfu przywiozła trzy jachty Maxus 22, Maxus evo 24 oraz Maxus 26. Z kolei po raz pierwszy na BOOT swoje stoiska zorganizowały TechnoMarine z Malborka oraz gdański producent luksusowych katamaranów Sunreef Yachts. Warto również zaznaczyć, że swoje houseboaty zdecydowało się pokazać kilka polskich firm, m.in. należące do naszej Izby - Nomadream i Waterbus.

Niestety zabrakło polskich stoczni w konkursie na Europejski Jacht Roku, choć w kategorii łodzi motorowych o długości do 25 stóp nominowane były aż trzy modele produkowane w Polsce - Sting 610 BR, Jeanneau CC 6.5 BR oraz Coremate Utility 23 (pierwszy z wymienionych zwyciężył).

Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych - Polskie Jachty wraz z Konsulatem Polskim w Kolonii zorganizowała stoisko, gdzie były udzielane informacje dotyczące polskiego przemysłu jachtowego, wyświetlane filmy promocyjne oraz dystrybuowane materiały promocyjne polskich firm (w tym katalog z opisem działalności firm-członków Izby). Dodatkowo hostessy roznosiły specjalnie przygotowane na tę imprezę ulotki z mapą pokazującą lokalizację polskich stoisk na targach w Düsseldorfie. Bardzo dziękujemy wszystkim za współpracę i mamy nadzieję, że nasze działania przyniosą zainteresowanym firmom dodatkowe korzyści w postaci nowych, lukratywnych kontaktów biznesowych.


 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter