Yacht Day IV na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej - 14.11.2016 r.

W środę 14 grudnia na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej odbyła się czwarta edycja imprezy Yacht Day. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele czołowych firm polskiego przemysłu jachtowego oraz liczne grono studentów Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa.

 

Spotkanie miało na celu przekazanie studentom informacji na temat możliwości odbywania praktyk zawodowych w przemyśle jachtowym.

Yacht Day IV tradycyjnie otworzył Dziekan WOiO, dr hab. inż. Janusz Kozak pokazując pożytki płynące z dobrze przeprowadzonych praktyk studenckich, zarówno dla studentów jak i przedsiębiorstw. Dariusz Duda, pełnomocnik do spraw praktyk studenckich, podsumował bieżący rok i zaprezentował plany na rok 2017.

Następnie przybyłych gości przywitał Prezes Izby Sebastian Nietupski, a sekretarz Michał Bąk przedstawił aktualną sytuację polskiego przemysłu jachtowego.

W dalszej części Yacht Day zebrani mieli okazję wysłuchać wykładu Pawła Błaszaka z firmy Delphia Yachts Kot na temat nadzorowania procesów produkcyjnych w stoczni oraz prezentacji Sebastiana Majewskiego – właściciela Techno Marine z Malborka.

Na zakończenie spotkania Tadeusz Wojtowicz z gdańskiej żaglowni Sail Service postawił przed studentami pewien problem techniczny do indywidualnego poszukiwania pomysłu na jego rozwiązanie.

 

Po części oficjalnej w Audytorium im. Prof. H. Sipowicza, odbyło się jeszcze spotkanie przedstawicieli władz uczelni z reprezentantami zaangażowanych w całą akcję przedsiębiorstw, w celu omówienia szczegółów rekrutacji na praktyki i wizyt studentów WOiO w stoczniach w 2017 roku.

Ze strony przemysłu jachtowego w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm: Balt Yacht, Delphia Yachts Kot, Galeon, Kotniz, Model Art, Ostróda Yacht, Sail Service oraz stoczni Northman i Techno Marine, które w tym roku dołączyły do inicjatywy.

 

Wszystkim uczestnikom Yacht Day IV serdecznie dziękujemy.
 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter