Podsumowanie targów Wiatr i Woda Gdynia 2016

W dniach 28-31.07 w Gdyni odbyła się 11. edycja targów Wiatr i Woda. Podczas tegorocznej edycji zobaczyliśmy blisko 120 jachtów z polskich i zagranicznych stoczni, w tym wiele premierowych, debiutujących na rynku jednostek. Wśród prezentowanych jachtów i łodzi można było znaleźć zarówno jednostki za kilkadziesiąt tysięcy, jak i łodzie za miliony złotych.

 

W halach namiotowych ustawionych na nadbrzeżu dostępne były produkty firm oferujących akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową oraz media branżowe.

Łącznie na Targach swoją ofertę zaprezentowało 138 firm, w tym członkowie Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY, która objęła patronat nad Wydarzeniem.

Na stoisku stoczni Delphia Yachts został zaprezentowany po raz pierwszy w Polsce najnowszy model jachtu żaglowego Delphia 46 Deck Saloon. Jego premiera światowa miała miejsce na tegorocznych targach w Dusseldorfie gdzie od razu wzbudził ogromne zainteresowanie publiczności. Jest to wygodny, luksusowy jacht do turystyki na każdym akwenie. Drugim jachtem żaglowym na stoisku Delphia Yachts był dwunastometrowy Maxi 1200 zaprojektowany przez znanego żeglarza, sternika Pucharu Ameryki, mistrza olimpijskiego i projektanta, Pelle Pettersona. W gdyńskim porcie zacumowała także tegoroczna motorowa nowość Nautika 1150 Voyage, której premiera odbyła się na Targach WIATR i WODA w Warszawie.

Bogatą ofertę luksusowych łodzi motorowych można było znaleźć na stoisku znanej i cenionej na całym świecie, polskiej stoczni Galeon, która na Targach w Gdyni zaprezentowała aż dziewięć jednostek.

Kolejny członek Izby – firma Parker Poland, która od kilku lat przebojem zdobywa rynki europejskie, pokazała dwie nowe konstrukcje: Parkera 690 DC oraz Askeladen 77 Weekend. Oprócz klasycznych motorówek zaprezentowane zostały hybrydowe RIB-y, w których specjalizuje się firma. Nie zabrakło także urządzeń elektronicznych, silników oraz osprzętu.

Uwagę zwiedzających przyciągało także stoisko firmy Dobre Jachty, polskiego przedstawiciela francuskiej marki jachtów Jeanneau, na którym nie zabrakło najnowszego modelu jachtu Merry Fisher 795 - kompaktowej jednostki, która doskonale nadaje się do różnorodnych typów rejsów oraz do pływania turystycznego.

Spośród członków Izby w Gdyni obecni byli również: stocznia Northman, która prezentowała nowego Maxusa evo 24, Techno Marine z Malborka, Yacht Hornet, AMS Boats, Reingard Design, Taurus Sea Power, Eljacht, Vetus Polska oraz magazyny „Wiatr” i „Żagle”.

Warty odnotowania jest fakt, że tradycyjnie członkowie Izby znaleźli się wśród nominowanych do nagrody Jacht Roku w Polsce 2017 – stocznie Northman, Scandinavia Yachts, Parker Poland, Dobre Jachty, Taurus Sea Power oraz Delphia Yachts Kot. Dodatkowo ta ostatnia firma odebrała nagrodę w konkursie Gdynia Yacht Design. Serdecznie gratulujemy.

Podziękowania za profesjonalne przygotowanie imprezy należą się spółkom Yacht Expo oraz Murator Expo. Do zobaczenia za rok.

 

 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter