Jouko Huju nowym prezesem ICOMIA.

Jouko Huju z Finnboat został mianowany nowym prezesem federacji ICOMIA na jej 50. Walnym Zgromadzeniu, które odbyło się w zeszłym tygodniu podczas tegorocznego Kongresu IFBSO / ICOMIA.

 

Kongres odbył się w dniach 7-10.06 w Trieście, we Włoszech. Organizatorem było włoskie stowarzyszenie przemysłu okrętowego - Ucina Confindustria Nautica.

Pierwsze dwa dni Kongresu składały się z różnych posiedzeń komisji, w tym Komisji Ochrony Środowiska, gdzie Albert Willemsen przekazał członkom najświeższe informacje dotyczące substancji chemicznych stosowanych w przemyśle jachtowym na wszystkich poziomach łańcucha dostaw, które mogą być sklasyfikowane jako niebezpieczne, a tym samym zostać zmienione lub wycofane z produkcji.

W czwartek po południu delegaci zwiedzili dwie lokalne stocznie - Alto Adriatico Custom i Italia Yachts.

Podczas wspólnej sesji organizacji IFBSO oraz ICOMIA, która odbyła się w piątek rano, miała miejsce prezentacja biura podróży z Londynu – pomysłodawcy projektu The Yacht Week - które dzieliło się z uczestnikami Kongresu doświadczeniami z organizacji imprez żeglarskich.

Sesja robocza ICOMII trwała w piątek do popołudnia i polegała na wymianie informacji na temat aktualnej sytuacji w przemyśle jachtowym na świecie, przygotowanych i prezentowanych przez członków ICOMII z poszczególnych krajów.

Ostatnim spotkaniem Kongresu było 50. Zwyczajne Walne Zgromadzenie ICOMII, gdzie Jouko Huju (Finnboat) został mianowany nowym prezesem ICOMIA, zastępując Thoma Dammricha (NMMA). Andrea Razeto (Ucina) i Simon Cook (BIA Australia) zostali powołani na stanowiska wiceprezesów.

W trakcie spotkania odbyło się uroczyste pożegnanie Paula Boomsma, który przeszedł na emeryturę jako honorowy skarbnik. Jego następcą został Peter Methven z OBE.

Kongres zakończył się uroczystą kolacją, która odbyła się na Zamku Duino. Jouko Huju, nowy prezydent ICOMIA powiedział: "W imieniu ICOMIA chciałbym podziękować AkzoNobel, IBI i RAI Amsterdam za życzliwość i sponsoring pokazu fajerwerków. Tegoroczny Kongres był szczególnie pamiętny nie tylko z powodu obchodów rocznicowych, ale także ze względu na innowacyjny zakres prac zrealizowanych w naszych spotkaniach - wykazując, że nawet po upływie ćwierćwiecza, ICOMIA wciąż stoi na czele rekreacyjnego przemysłu jachtowego na świecie".

Udo Kleinitz, sekretarz generalny ICOMIA, dodał: "Będziemy nadal koncentrować się na zniesieniu ograniczeń w handlu, utrzymaniu warunków ustalonych na rynkach w sposób jak najbardziej przyjazny dla całej branży, dostarczaniu informacji na temat rynków wschodzących dla naszych członków, którzy chcą rozwijać swoje działania na całym świecie. Rozwój infrastruktury, stworzenie wytycznych technicznych i promocja żeglarstwa jest nadal bardzo istotna w naszym programie, jak to było 50 lat temu".

Przyszłoroczny Kongres IFBSO / ICOMIA odbędzie się w dniach 24-27 maja w australijskim Gold Coast („Złote wybrzeże” – miejscowość położona ok.80 km od Brisbane).

 


 


 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter