POLSKIE JACHTY na targach Wiatr i Woda

W dniach 10-13 marca w Warszawie odbyła się 28. edycja targów Wiatr i Woda. Impreza jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców (ostatnie powierzchnie wystawiennicze były sprzedane na wiele tygodni przed targami) jak i odwiedzających.

 

W tym roku wyjątkowo aktywna była Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY, obchodząca w tym roku jubileusz 10 lecia. Prezes Sebastian Nietupski podczas ceremonii otwarcia na głównej scenie mówił o dobrej kondycji całej branży i obiecujących perspektywach. Wcześniej odbyło się spotkanie ze studentami Politechniki Gdańskiej, którzy po raz trzeci z rzędu zostali zaproszeni przez Izbę do udziału w targach i nawiązania kontaktu z przedsiębiorcami. Działanie to wynika z porozumienia zawartego kilka lat temu pomiędzy władzami Izby i gdańskiej placówki naukowej, którego jednym z elementów jest program praktyk dla studentów w stoczniach i innych firmach należących do naszego stowarzyszenia.

Zaraz po ceremonii otwarcia zostały wręczone nagrody Jacht Roku. W plebiscycie organizowanym przez miesięcznik „Żagle” (członek Izby) nagrodzono 6 jednostek: Phobos 24,5 ze stoczni Dalpol Yacht, Maxi 1200 zgłoszony przez Delphia Yachts Kot (członek Izby), Albatros 4.30 wyprodukowany w stoczni DAS Yacht Center, Jeanneau Merry Fisher 695 wyprodukowany przez Ostróda Yacht i zgłoszony przez firmę, Dobre Jachty (obie firmy są członkami Izby), Galeon 500 FLY ze stoczni Galeon (członek Izby), Fountaine Pajot MY 37 zgłoszony przez firmę Yachts & Yachting. Tytuł Kontruktora Roku przyznano Jackowi Daszkiewiczowi związanemu z - należącą do naszej Izby - stocznią Northman.

Pierwszego dnia targów Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY przyznała swoje nagrody:

W kategorii Najlepszy Jacht Żaglowy - Maxi 1200 zgłoszony przez „Delphia Yachts Kot” z Olecka.

W tej kategorii nominowanii byli również Maxus 24 Evo ze stoczni „Northman” Węgorzewo oraz Balt 27 zgłoszony przez „Balt Yacht” Augustów.

W kategorii Najlepsza Łódź Motorowa zwyciężył Parker 690 Day Cruiser ze stoczni „Parker Poland” Cząstków.

Ponadto w tej kategorii jury nominowało Delphia Nautika Voyage od „Delphia Yachts Kot” Olecko, Crew Rider zgłoszony przez „High7” Warszawa, Galeon 365 HTS wyprodukowany w stoczni „Galeon” ze Straszyna oraz Christo Mare CM 23 Tender wystawiany przez „Power Boats Poland”.

W kategorii Najlepszy Wyrób główną nagrodę otrzymał ZIP WAKE – system dynamicznej kontroli trymu zgłoszony przez „Marine Works” z Gdańska.

Nominowany w tej kategorii był również skuter wodny SEA DOO RXP 300 RS zgłoszony przez firmę „Taurus Sea Power” z Pruszcza Gdańskiego.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się podczas Wieczoru Wystawców w warszawskim klubie Palladium.

W trakcie bankietu Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY otrzymała wyróżnienie od Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego za organizację Kongresu międzynarodowych federacji ICOMIA oraz IFBSO w czerwcu 2015 roku w Gdańsku, a także okolicznościowy prezent od organizatorów targów Wiatr i Woda oraz Złoty Dzwon targów Wiatr i Woda przyznany przez Polski Związek Żeglarski - za 10 lat istnienia.

Z okazji Jubileuszu Izby Prezes Sebastian Nietupski wręczył specjalne statuetki byłym Prezesom - Panom Wojciechowi Kotowi i Andrzejowi Janowskiemu, którzy mieli znaczący wkład w rozwój Izby i integrację środowiska.

Będąc jeszcze w temacie nagród targowych należy wspomnieć, że również w konkursie Gwóźdź Targów Wiatr i Woda wśród laureatów byli członkowie naszej Izby – stocznie Northman (za Maxus 24 Evo), Delphia Yachts Kot (za Maxi 1200) i Galeon (za Galeon 365 HTS). Ponadto nagrody otrzymały firmy Surf Seven Sport (za Nautique G23) i Intelle (za Wodoszczelne panele dotykowe).

W piątek 11 marca o godz. 14.00 w Sali konferencyjnej A odbyło się spotkanie pod hasłem 10 lecie Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – POLSKIE JACHTY. Było krótkie podsumowanie dotychczasowej działalności oraz przedstawienie planów na najbliższą przyszłość. Dużą część spotkania zdominowało przedstawienie założeń Branżowego Programu Promocji Ministerstwa Rozwoju. Na zakończenie był okolicznościowy tort i lampka szampana za pomyślność prac Izby i sukcesy naszych członków.

 

 

 
 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter