Podsumowanie spotkania członków Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty podczas targów Wiatr i Woda w Gdyni

Od trzydziestego lipca do drugiego sierpnia w Gdyni odbyły się jubileuszowe 10. Targi Sportów Wodnych WIATR i WODA - Na wodzie.

Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny przez cztery dni można było oglądać w przystani jachtowej „Marina Gdynia”.

Tegoroczna edycja Targów była rekordowa. Swoją ofertę zaprezentowało 137 firm z kraju i zagranicy (Niemiec, Ukrainy i Czech). W gdyńskim porcie zobaczyliśmy blisko 120 jachtów i łodzi, w tym wiele premierowych, debiutujących na rynku jednostek.

W piątek 31.07 podczas targów Wiatr i Woda w Gdyni odbył się Cocktail z Polską Izbą Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych - Polskie Jachty.

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym na nasze spotkanie.

Dla przypomnienia (oraz informacyjnie dla tych z Państwa, którym nie udało się dotrzeć) poniżej przedstawiamy kilka tematów, o których była mowa:

 

1. Ministerstwo Gospodarki - perspektywa nowego programu wsparcia

W ramach nowego programu ministerialnego wsparcie w najbliższych latach otrzyma 10 najważniejszych gałęzi przemysłu, przy czym, według posiadanych przez nas informacji, branża jachtowa ma bardzo duże szanse żeby się w tym programie znaleźć.

Dlatego już teraz zwracamy się z prośbą, żeby Ci z Państwa, którzy mają chęć uczestniczyć od początkowego etapu tworzenia założeń programu MG, zgłaszali swoje kandydatury.

 

2. Obowiązkowa rejestracja i ubezpieczenie OC łodzi żaglowych i motorowych

Planujemy w najbliższym czasie przyjrzeć się dokładnie systemowi rejestracji i ubezpieczeń łodzi żaglowych i motorowych w Polsce. Dla przypomnienia - obecnie nie ma obowiązku rejestracji, a tym samym przeglądów technicznych, dopuszczających jacht do żeglugi:

- jachtów żaglowych o długości poniżej 12m

- łodzi motorowych o mocy silnika do 15kW

 

3. Zmiany w dyrektywach Unii Europejskiej

Od stycznia 2016 roku w życie wejdą zmiany w rozporządzeniach dotyczących produkcji łodzi rekreacyjnych oraz zmienione wymagania w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Zainteresowanych odsyłamy na stronę EBI http://www.europeanboatingindustry.eu/ skąd można ściągnąć przewodnik po zmianach w języku angielskim.

Izba w najbliższym czasie sprawdzi możliwości przetłumaczenia materiału na język polski. Oczywiście zostaniecie Państwo poinformowani kiedy i w jaki sposób można będzie taki plik ściągnąć.

 

4. Współpraca z Wydziałami Promocji Handlu i Inwestycji

Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych nawiązała kontakt z polskimi placówkami dyplomatycznymi na świecie przy których działają oddziały WPHI. W efekcie będziemy otrzymywać z różnych krajów zapytania tamtejszych firm odnośnie możliwości inwestycji czy współpracy jak również możliwości promocji poprzez WPHI polskich przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem interesów w danym kraju.

O wszelkich możliwościach będziemy informowali na stronie Izby www.polboat.eu, do odwiedzania której serdecznie zachęcamy.

 

5. Sekretarz Generalny Polboat

W związku z utworzeniem stanowiska Sekretarza Generalnego Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych zwracamy się do Państwa z prośbą o przesyłanie wszelkich pomysłów, przemyśleń, uwag, zagadnień, którymi chcielibyście by Izba się zajęła na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wszelkie Wasze sugestie będą sumiennie rozpatrywane i w miarę możliwości wdrażane z myślą o rozwoju branży przemysłu jachtowego.

 

 

 

  
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter