KONGRES ICOMIA/IFBSO 2015 w Gdańsku - podsumowanie

Zakończył się Kongres międzynarodowych organizacji ICOMIA i IFBSO 2015, który organizowany był w Gdańsku w dniach 9-12 czerwca.

 

Kongres międzynarodowych organizacji ICOMIA i IFBSO odbywa się co roku w innym kraju na świecie. W tym roku zaszczytna rola gospodarza przypadła Polsce, co było okazją do prezentacji dynamicznie rozwijającego się polskiego przemysłu jachtowego i wsparcia eksportowej polityki polskich przedsiębiorców.

Kongres zakończył się sukcesem. Uczestnicy podkreślali profesjonalną organizację i chwalili lokalizację – gościnne progi Hotelu Hilton Gdańsk malowniczo usytowanego nad brzegiem Motławy. Dla wielu z szacownych gości był to pierwszy kontakt z naszym krajem, tym bardziej cieszy fakt, że wrażenie jakie na nich zrobiła Polska było absolutnie pozytywne.

W Kongresie wzięło udział blisko osiemdziesięciu delegatów z ponad dwudziestu krajów, reprezentujących narodowe izby bądź stowarzyszenia działające w branży jachtowej, które są członkami ICOMIA (International Council of Marine Industry Associations) oraz szefowie największych targów żeglarskich, będący członkami IFBSO (International Federation of Boat Show Organisers).

Kongres składał się z szeregu spotkań tematycznych. W dniu 11 czerwca odbył się Polish National Morning – sesja wspólna ICOMIA i IFBSO promująca polski przemysł jachtowy i zachęcająca zagranicznych Partnerów do współpracy z polską branżą. Podczas tej części Kongresu prezentowana była m.in. sytuacja gospodarcza całego kraju oraz wybranych regionów w kontekście sektora produkcji jachtów przez niezależnych ekspertów. Ponadto zaprezentowali się polscy producenci reprezentujący firmy: Delphia Yachts, Sunreef Yachts, Model Art / Parker Poland oraz firma Kotniz.

Następnie, tego samego dnia, delegaci odwiedzili dwie polskie stocznie: Ostróda Yachts i Model Art. Ponadto uczestnicy Kongresu mieli możliwość wzięcia udziału w prezentacji produktów polskiej branży jachtów i łodzi rekreacyjnych, jak również testach polskich jednostek i rejsach po Zatoce Gdańskiej.

Kongres zakończyła Gala zorganizowana w Eurpejskim Centrum Solidarności, w trakcie której oprócz zwiedzania ekspozycji i zapoznania się z polską historią, gości wysłuchali koncertu muzyki Chopina w wykonaniu rektora Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku Pana Bogdana Kułakowskiego.

Organizatorem była Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – Polskie Jachty. Organizatorem wykonawczym - Murator Expo Sp. z o.o.

Patronat honorowy nad Kongresem objął Minister Gospodarki Pan Janusz Piechociński. Partnerem oficjalnym było Miasto Gdańsk oraz Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu.

 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter